Волинський коледж харчових технологій хочуть виселити: позиції сторін

28 Березня 2023, 20:11
Приміщення на Кафедральній 2037
Приміщення на Кафедральній

Волинський фаховий коледж Національного університету харчових технологій хочуть виселити з приміщення на Кафедральній, 6, що на Замковій площі у Старому Луцьку.

Про це стало відомо із звернення до Прем’єр-міністра України та міністра освіти і науки України «Про перешкоджання розвитку туризму та руйнування міжнародного іміджу міста Луцька та України», яке розмістили у проєктах рішень Луцької міської ради.

У зверненні йдеться: навчальний заклад розміщений у приміщенні, яке знаходиться у державній власності та є пам’яткою національного значення, та «діяльність Волинського фахового коледжу Національного університету харчових технологій в історичній будівлі має негативні наслідки не лише для функціонування фактично відновленої з руїн та профінансованої європейською спільнотою історичної пам’ятки, але й підриває сформований позитивний імідж міста та України, як надійного партнера, який бережливо ставиться до майна отриманого за рахунок співпраці з країнами Євросоюзу». 

«Доступ до музею та відреставрованої території (йдеться про підземелля, - ред.) в даний час обмежений, що робить фактично неможливим встановлення постійного та зручного для туристів графіку роботи та проведення екскурсій. Окремо відзначаємо, що керівництво навчального закладу перешкоджає вільному входу на територію, самостійно організовує екскурсії та використовує підвальні приміщення в господарських цілях. Розуміння та конструктивний діалог з боку навчального закладу не підтримується, не дивлячись на неодноразові звернення та пропозиції Луцької міської ради. Такі некваліфіковані дії можуть призвести до виведення з ладу дорогого обладнання, а постійні зміни мікроклімату та недотримання сталого температурного режиму – до руйнування відреставрованих приміщень. Немає сумніву, що в разі виникнення подібних ситуацій, багато міжнародних донорів  переглянуть доцільність подальшої співпраці з містом та, можливо, Україною в цілому», – йдеться у тексті звернення.

Виходячи з цього, у зверненні висуваються такі вимоги:

  • Негайно заборонити несанкціоноване втручання в роботу відреставрованого музейного комплексу.
  • Розглянути можливість якнайшвидшої передачі історичної будівлі по вулиці Кафедральна, 6, на баланс Луцької міської ради з одночасною зміною розташування відокремленого структурного підрозділу «Волинський фаховий коледж Національного університету харчових технологій» на інше приміщення.
  • Ініціювати звільнення з посади директора навчального закладу через зумисне перешкоджання діяльності відреставрованого музею, що призводить до руйнування позитивного іміджу міста та України.

Така заява, яку ще мають розглянути під час засідання сесії міської ради, викликала бурхливу реакцію громадськості та, зокрема, деяких депутатів. Так, Михайло Наход та Алла Доманська на своїх сторінках у фейсбуці назвали звернення найганебнішим у цій каденції. 

Реакцією на це власне навчального закладу стало скликання зборів трудового колективу, після якого на сайті розмістили офіційну заяву, в якій заперечують усі звинувачення. Текст подаємо нижче.

«По-перше, щодо твердження, що діяльність коледжу в історичної будівлі має негативні наслідки для «фактично відновленої з руїн та профінансованої європейською спільнотою історичної пам’ятки» зазначаємо, що коледж, новітня історія якого починається з 1966 року, систематично нарощував кількісний склад здобувачів освіти та посилював свою матеріально-технічну базу, підтверджував відповідність усім ліцензійним та акредитаційним вимогам. Це виключає саму можливість висловлюватися про наш заклад освіти як такий, що «відновили з руїн».

По-друге, щодо того, що коледж «підриває сформований позитивний імідж міста та України» зауважуємо, що ми є партнером та учасником численних міжнародних проєктів та програм, співпрацюємо з департаментами туризму, культури та охорони здоров’я провінції Мерсін (Республіка Туреччина), об’єднанням шкіл гастрономічних та готелярських у містах Хелм, Люблін, Біла Підляска (Республіка Польща), болгарською фірмою з готельного обслуговування STAFFOREND, студентською молоддю із міст Батрун, Ель-Хімріль та Захла (Ліван).  Протягом 2022-23 студенти, учні та викладачі коледжу беруть участь в міжнародному проєкті Євросоюзу Erasmus+, у межах якого викладачі проводили гостьові лекції з популяризації туристичних дестинацій регіону іноземним студентам, а наші студенти здобувають знання та досвід у провідних навчальних закладах міста Рига (Латвійська Республіка). Здобувачі освіти коледжу постійно беруть участь у різноманітних заходах, у тому числі ініційованих міською радою (Князівський банкет, Мандрівний вішак, Міжнародний шаховий турнір тощо), які сприяють підвищенню туристичної привабливості міста Луцька, популяризації Волині як туристичного регіону, відомого за межами України.

По-третє, щодо перешкоджання «доступу до музею та відреставрованої території в даний час». На сьогодні музейні експозиції в приміщеннях відреставрованих підземель ще не функціонують, тому абсурдно звучать звинувачення в перешкоджанні доступу до музею та проведенні екскурсій. Зазначаємо, що  ще до початку реалізації проєкту «Нове життя старого міста: ревіталізація пам’яток історико-культурної спадщини Любліна і Луцька» адміністрація коледжу та здобувачі освіти звертали увагу місцевої влади на унікальну туристичну привабливість цієї частини Старого міста. Додамо також, що силами студентів і викладачів коледжу проводилися роботи щодо розчищення підземель, території валу й стіни Окольного замку.

По-четверте, вважаємо, що перспектива можливого перенесення закладу освіти в невизначені приміщення є економічно недоцільною, оскільки заклад є сформованим, укомплектованим, забезпеченим необхідним обладнанням, має розвинену матеріально-технічну базу, яка накопичувалася десятиріччями. У зверненні не вказується жодна альтернатива для розташування коледжу в іншому подібному приміщенні з такою базою.

По-п’яте, щодо використання підвальних приміщень у господарських цілях, а саме, у якості укриття. Перебування людей під час повітряних тривог не може бути причиною зміни мікроклімату, оскільки підземелля будувалися для захисту людей від зовнішніх загроз. Тим більше, що для укриття використовується незначна частина підземель.

По-шосте, співпраця з міжнародними донорами проєкту «Нове життя старого міста: ревіталізація пам’яток історико-культурної спадщини Любліна і Луцька» передбачає соціальну складову, яка відстоює інтереси найбільш важливої й водночас вразливої соціальної категорії – підлітків та молоді. Якби в межах проєкту передбачалося переміщення закладу освіти, то проєкт не отримав би підтримку й не був би реалізований в межах співпраці з ЄС.

Наостанок, зазначені тези звернення депутатів Луцької міської ради підривають ділову репутацію та позитивний освітній імідж Відокремленого структурного підрозділу «Волинський фаховий коледж Національного університету харчових технологій» та є неприпустимими від представників влади, яка покликана захищати інтереси громади».

Читайте такожГостинний двір: що чекає на пам'ятку старого Луцька

 

 
Коментар
26/04/2024 Четвер
25.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром