Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Марина Порошенко і Володимир Гунчик
Марина Порошенко і Володимир Гунчик

Перша леді розвиватиме у Луцьку інклюзивну освіту

16:43 21.02.2018
3522

Програма Марини Порошенко з розвитку інклюзивних навчальних закладів для дітей з особливими освітніми потребами тепер працюватиме і на Волині.

Меморандум про впровадження інклюзивної освіти у всіх регіонах України у Луцьку підписали 21 лютого під час робочого візиту Першої леді.

За умовами програми передбачено реформування психолого-медико-педагогічних консультаційних центрів (ПМПК), що діяли до того. На їх базі для дітей з порушеннями розвитку сформують спеціальні інклюзивно-ресурсні центри, в яких буде нова матеріально-технічна база для розвитку дітей. Також обіцяють закупити спеціальні європейські тести для визначення різноманітних порушень.

У новостворених центрах займатимуться діти віком від 2 до 18 років. Наразі ведеться активна робота із пошуку спеціалістів, що надаватимуть корекційно-освітні послуги протягом усього навчального періоду.

Такі центри створять і на базі навчальних закладів. У школах планують виділити окреми кімнати для індивідуальних занять з особливими дітьми. Там будуть спеціальні прилади для фізичної реабілітації, а також різні розвиваючі речі. Зокрема, Перша леді розповіла, що у кожній такій кімнаті повинна бути кухонна стінка, за якою діти мають учитися побутових речей.

Кількість таких центрів у населеному пункті залежатиме від кількості людей, що проживають у ньому. Так, у сільській місцевості на кожних 7 тисяч громадян повинен працювати один центр. У містах – на кожних 12 тисяч.

Проект організовано Благодійним фондом Порошенко спільно з Міністерством освіти і науки України.

Читайте також: Лучанин долучився до розробки першого в Україні атласу для незрячих і слабкозорих.

Загрузка...
Коментарі
23 березня
Сьогодні
Вчора
21.03.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин