Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Луцький замок на поштівці Шмуля Гороховського
Луцький замок на поштівці Шмуля Гороховського

12 луцьких поштівок, яким по 100 років

07:00 21.02.2018
990

Поштові листівки сьогодні цінуємо як приклад візуального і друкарського мистецтва минулого. З іншого боку, це добре джерело епістолярного жанру для дослідників минулого.

Фотосалони в Луцьку з'явилися ще в середині ХІХ століття, але знімати місто для того, щоб тиражувати ці фото на листівках, почали тільки наприкінці віку, пишуть Хроніки Любарта.

Перед Першою світовою війною їх уже друкували повним ходом. Війна тільки підсилила цю тенденцію, оскільки в європейців з'явилася гостра потреба пересилати відомості з фронту додому, отримувати звідти теплі звістки та й просто повідомляти різні новини. 

В часи війни в Луцьку з'явилося чи відновило роботу кілька друкарень поштівок. Серед них - видавництво Шмуля Гороховського. Колекціонери на сьогодні зібрали 12 відомих листівок цього видавця з зображенням Луцька. Це кольорові картки, на яких – вулиці міста і найзначніші об'єкти старовини. Написи – польською та німецькою мовами. За датуванням колекціонера Віктора Літевчука, виготовлені в 1915-1917 роках.

 

;
Загрузка...
Коментарі
20 вересня
Сьогодні
Вчора
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин