Польська письменниця прочитає лекцію у ВНУ

23 Лютого 2023, 10:41
Фото ілюстративне 1021
Фото ілюстративне

Польська письменниця, літературна критикиня, президентка Спілки письменників Польщі, професорка Анна Насіловська прочитає лекцію «Пьотр Равіч та його роман «Кров неба» у Волинському національному університеті імені Лесі Українки.

Подія відбудеться 2 березня о 12:00 в рамках Луцької літературної резиденції «Місто натхнення». Про це повідомляє управління туризму та промоції Луцькради. 

У 1961 році письменник Пьотр Равіч (який походив з єврейської родини зі Львова) опублікував автобіографічний роман французькою мовою «Кров неба». Щоб приховати своє єврейське походження й врятуватися від концтабору під час Другої світової війни, герой роману Борис видає себе за українця. Однак йому не вдається уникнути долі жертв Голокосту. Читач, крізь Борисову оптику, пізнає внутрішнє і зовнішнє життя гетто, будні концтабору і водночас трагікомічність й абсурдність часу війни.

Пьотр Равіч 1961 року отримав за свій роман літературну відзнаку Франції – Prix Rivarol.

Під час лекції  Анна Насіловська розповість і про активне творче життя Пьотра Равіча в еміграції, його дружні стосунки зі Славомиром Мрожеком, Еженом Йонеско, Чораном, Єжи Косинським, Андре Шварц-Бартом та співпрацею з часописом Єжи Ґедройця «Культура».

 Лекція відбудеться польською мовою у приміщенні полоністичного кабінету імені Юзефа Лободовського (вул. Винниченка, 30-а). Вхід на подію вільний для всіх зацікавлених.

 

Коментар
23/06/2024 Неділя
23.06.2024
22.06.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром