У Луцьку працює Центр підтримки сімей військовополонених: які послуги там можна отримати

22 Лютого 2023, 15:22
ЗСУ 1510
ЗСУ

Із початку повномасштабної війни, захищаючи Україну від росіян, загинуло 85 військовослужбовців з Луцької громади. Питання створення цвинтаря для захисників постає все гостріше. Окрему роботу проводять із сім'ями військовополонених та зниклих безвісти.

Про це повідомив Луцький міський голова Ігор Поліщук і відеопроєкті Район.Луцьк Жити по-луцьки.

У ході розмови очільник міста зазначив, що місця на Алеї почесних поховань є обмежені, тож скоро закінчаться. Важливим моментом для громади було прийняття рішення щодо створення цвинтаря для військовослужбовців, ділянка під який вже виділена у селі Гаразджа Луцького району.

До слова, у Луцькій громаді сім'ям полеглих військовослужбовців надається необхідна допомога, зокрема:

  • щорічні виплати сім'ям;
  • пільги на комунальні послуги;
  • щомісячні виплати для дітей, батько яких загинув на війні, в розмірі одного прожиткового мінімуму;
  • безкоштовне харчування дітей в школах;
  • санітарно-курортне лікування та психологічна реабілітація для членів сімей;
  • позачергове та безкоштовне обслуговування в центрі реабілітації ветеранів війни та членів їх сімей.

Читайте також: На випадок блекауту: як у Луцьку працюватиме водопостачання

Проте втрати життів військовослужбовців не є єдиним головним болем для жителів громади та їх сімей, адже значна кількість українців, а зокрема й лучан, потрапляють у полон до ворога, проте мало хто знає, як дізнатись про стан свого родича чи знайомого, котрий перебуває у полоні чи офіційно вважається зниклим безвісти, тим більше, що у таких випадках сім’ям військових передбачені виплати.

Саме з такою метою у Луцьку, при Департаменті соціальної політики Луцької міської ради, який знаходиться за адресою проспект Волі, 4а, було створено Центр підтримки сімей військовополонених і військовослужбовців, які вважаються зниклими безвісти.

«У цьому Центрі надаються консультації з приводу написання тих чи інших заяв у центр обміну військовополоненими, в Міжнародний Червоний Хрест, в інші інстанції та органи влади, які займаються цими питаннями», – розповів про принцип роботи Центру допомоги з питань полонених міський голова.

До повноважень Центру підтримки належить:

  • надання консультаційних послуг;
  • надання консультацій з правових питань;
  • забезпечення складання заяв, скарг та інших документів правового характеру;
  • надання кваліфікованої психологічної допомоги фахівцем-психологом;
  • прийняття та розгляд документів, які надаються членами сімей військовополонених і військовослужбовців, які вважаються зниклими безвісти;
  • підготовка від імені міського голови проєктів запитів та звернень до відповідних структур та організацій;
  • співпраця з Уповноваженим з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, та Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини; з органами державної влади та міжнародними організаціями;
  • звернення до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових чи службових осіб, громадських об’єднань та міжнародних гуманітарних організацій із запитами (в т.ч. депутатськими) на отримання інформації, що може сприяти поверненню військовополонених чи розшуку військовослужбовців, які вважаються зниклими безвісти.

Контактний телефон (0332) 284 164, 284 168, 284 165.

Читайте також: Генератори та пункти обігріву: які висновки Луцьк виніс з блекауту

Коментар
28/04/2024 Субота
27.04.2024
26.04.2024