Працівники Укртрансбезпеки та поліції у Луцьку перевіряли приміські маршрути

14 Лютого 2023, 17:55
У Луцьку перевіряли приміські маршрути 1464
У Луцьку перевіряли приміські маршрути

Співробітники Укртрансбезпеки, Національної поліції та відділу транспорту Луцької міської ради провели спільну перевірку.

Вона стосувалася дотримання перевізниками приміських та міжміських маршрутів чинних норм транспортного законодавства та рішень Луцької міської ради, які забороняють курсувати вулицями обласного центру і зупинятися на зупинках громадського транспорту. Про це йдеться на сайті міської ради. 

«Однак, попри це, висадка-посадка пасажирів однаково відбувається, що не дає змоги нормально працювати міській транспортній мережі», – зауважують у публікації.

«Ще у 2007 році у Луцьку заборонено рух автобусів приміських і міжміських маршрутів центральними проспектами та вулицями, а саме Соборності, Волі, Винниченка, Паркова, Богдана Хмельницького, а у 2021 році до цього переліку було додано проспекти Василя Мойсея, Перемоги та вулицю Яровиця. Але, не зважаючи на те, що заборона існує довгий час, автобуси приміських і міжміських маршрутів всерівно їздять центральними вулицями міста. Наприклад, автобус «Луцьк– Грабове», який зараз зупинили для перевірки. Його перша зупинка має бути в селі Копачівка, зупинок по місту взагалі не передбачено. Але водії всерівно зупиняються біля «Променя», зробили тут другу автостанцію, паркуються на зупинці, а наші міські автобуси та тролейбуси не мають куди заїхати. Частина цих автобусів, можливо, має дозволи ОДА, якими всупереч рішенням міської ради та виконавчого комітету погоджено рух цими вулицями. Хоча рішення Луцької міської ради обов’язкові до виконання як чиновниками органів місцевого самоврядування, так і обласної адміністрації. Раз є заборона депутатів, значить, вона має виконуватися», – зазначив головний спеціаліст відділу транспорту Луцької міської ради Володимир Степанов.

Як зауважують в міській раді, одна з найпроблемніших несанкціонованих зупинок в Луцьку – «Розважальний центр «Промінь» на проспекті Василя Мойсея. Водії приміських і міжміських автобусів часто здійснюють тут посадку-висадку пасажирів, займаючи заїзну кишеню міської зупинки та створюючи аварійні ситуації та великі незручності для громадського транспорту.

Як повідомив головний спеціаліст відділу державного контролю за безпекою на транспорті у Волинській області Поліського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки Артур Чапала, вже на початку перевірки виявили, що в деяких перевізників в розкладі руху відсутня ця зупинка, тобто вони не мають права зупинятися для посадки-висадки пасажирів. 

«Тому за результатами перевірки було складено акти про порушення, на підставі яких буде проводитися розгляд справи про порушення керівником відділу нагляду і контролю та прийматися рішення стосовно цих актів», – пояснив Артур Чапала.

Зазначають, що профілактичні заходи щодо дотримання перевізниками транспортного законодавства будуть проводитись і надалі.

 

Коментар
20/02/2024 Вівторок
20.02.2024