У Луцьку реалізовують проєкт «Спільна культурна спадщина: відродження фольклору українсько-польського прикордоння»

03 Лютого 2023, 17:29
У Луцьку реалізовують проєкт «Спільна культурна спадщина: відродження фольклору українсько-польського прикордоння» 923
У Луцьку реалізовують проєкт «Спільна культурна спадщина: відродження фольклору українсько-польського прикордоння»

Новий проєкт фінансується Європейським Союзом через Орган управління Програми транскордонного співробітництва ЄІС Польща – Білорусь – Україна 2014-2020 та представлений Міністерством фондів та регіональної політики Республіки Польща.

Партнери проєкту: Луцька музична школа №1 імені Фридерика Шопена та школа у Волі Ухруській, Республіка Польща. Про це повідомляють на сайті Луцької міськради.

Проєкт спрямований на розв'язання спільної проблеми: недостатня промоція та зацікавленість культурною спадщиною українського та польського народів, що мешкають у поліському транскордонному регіоні.

Мета проєкту: збільшення привабливості культурної спадщини українсько-польського прикордоння шляхом активізації досліджень та промоції фольклорних традицій в обох регіонах, їх відтворення та передача наступним поколінням, демонстрація позитивного впливу народного мелосу на емоційний стан людини.

Основні продукти проєкту:

  • літня мистецька етношкола для творчо обдарованих дітей Луцька у Волі Ухруській (Польща);
  • фестиваль «Етнокультура – сила, що єднає»; 
  • аудіозаписи виконання народного мелосу його носіями;
  • друкований та електронний альбом зібраних під час досліджень творів фольклорної спадщини;
  • електронна та друкована туристична мапа територій досліджень фольклорної спадщини прикордоння обох країн тощо.

Проєктом передбачено також придбання автентичних музичних інструментів та пошиття концертних костюмів для творчих колективів Луцької музичної школи №1 імені Фридерика Шопена.

Актуальні питання реалізації проєкту, зокрема, робочий план та подальші дії задля успішного та ефективного його втілення обговорили під час робочої онлайн зустрічі, яка відбулася 1 лютого за участі директорки департаменту культури Тетяни Гнатів, директорки Луцької музичної школи №1 імені Фридерика Шопена Ольги Чуріної, директора школи у Волі Ухруській Мірослава Конєчни та працівників цих закладів.

Реалізація проєкту триватиме до 31 липня 2023 року.

Коментар
Код блоку:
20/03/2023 Понеділок
20.03.2023