У Луцьку презентували проєкт зі зміни соціальних норм для запобігання домашньому і гендерно зумовленому насильству

01 Лютого 2023, 13:08
Молодь 832
Молодь

На зборах Міського учнівського парламенту презентували проєкт зі зміни соціальних норм для запобігання домашньому і гендерно зумовленому насильству в Луцькій міській територіальній громаді.

У межах проєкту запланували проведення хакатону «Драйвери соціальних змін». Про це йдеться на сайті міської ради. 

Проєкт реалізовується управлінням соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та департаментом освіти Луцької міської ради у межах співпраці UNFPA та ГО «Інноваційні соціальні рішення» за підтримки Бюро гуманітарної допомоги USAID.

Мета проєкту – викорінення шкідливих і встановлення нових соціальних норм для запобігання проблемі домашнього насильства у Луцькій міській територіальній громаді шляхом формування серед школярів громади руху драйверів соціальних змін.

Тамара Бондарук, начальниця відділу соціальних проєктів управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Надія Бруяка, психологиня мобільної бригади надання соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства, розповіли присутнім про проблему на вирішення якої спрямований проєкт та основні етапи його реалізації.

Попри наявність програм, що розробляються та впроваджуються для підвищення рівня обізнаності населення щодо проблеми насильства, поведінка, що призводить до випадків насильства все ще має місце.

Оскільки найсприятливішим ґрунтом та драйверами для будь-яких змін є діти, авторки проєкту вирішили основною безпосередньою аудиторією зробити школярів і школярок. У межах проєкту буде проведено хакатон «Драйвери соціальних змін» серед активних небайдужих і креативних команд, учасниками яких є діти віком від 14 до 18 років. Вони спрямують сили на пошук рішень, які змінюватимуть деструктивні соціальні норми, що породжують домашнє та гендерно зумовлене насильство.

На першому етапі реалізації проєкту запланували проведення серії тренінгів для школярів спрямованих на:

  • розуміння базису соціальних норм щодо домашнього насильства, того, як вони працюють і як їх можна змінити, щоб запобігти насильству проти жінок і попередити його негативні наслідки;
  • формування установок на важливості промоції ідеї здорових, екологічних стосунків між людьми незалежно від фізичних, психологічних, соціальних, статевих та інших відмінностей.

 

Коментар
Код блоку:
20/03/2023 Понеділок
20.03.2023