Хотів отримати допомогу: лучанина ошукали на 45 тисяч гривень

24 Січня 2023, 15:48
Фото ілюстративне 442
Фото ілюстративне

Чимало шахрайств, які нині реєструють у поліції Волині, стосуються отримання фейкової грошової допомоги від нібито міжнародних та українських соціальних організацій. 

Так, 53-річного лучанина ошукали на понад 45 тисяч гривень. 62-річний мешканець обласного центру також в бажанні отримати допомогу позбувся 24 тисяч гривень, а 48-річна ковельчанка – 20. Про це інформує пресслужба ГУНП області. 

Усі вони на оголошення про отримання коштів натрапили у телеграм-каналах, потім перейшли на так звані фішингові сайти, які візуально були схожі на банківські, ввели там логін, пароль до онлайн-банкінгу та код перевірки, який надійшов повідомленням. Саме так вони надали доступ до своїх рахунків шахраям, а ті вивели звідти всі наявні кошти.

Шахраї розміщують у відомих соцмережах публікації, в яких обіцяють «компенсації» або отримання «фінансовової допомоги». Такі оголошення поширюють у групах, телеграм-каналах, вайбері, фейсбуці, надсилають особистими повідомленнями, інколи навіть запускають яскраву рекламу, аби більше людей «клюнули» на пропозицію.

Оскільки з початку війни справді багато українців отримували певні кошти, громадяни, довіряючи, переходять за вказаним посиланням, вводять там запитувану інформацію – і замість допомоги втрачають свої гроші. 

Тож правоохоронці проясть волинян не довіряти інформації від неперевірених джерел! Пам’ятайте: про виплати допомоги та компенсації варто дізнаватися лише з офіційних сайтів держорганів чи організацій, але аж ніяк не з телеграм-каналів, чат-ботів та груп у фейсбуці. Також можна відвідати місцеві установи соцзахисту, аби переконатись у достовірності тієї чи іншої інформації. 

Ніколи не вводьте реквізити банківських карток на незнайомих та підозрілих вебсайтах. Але якщо все-таки помилково ввели їх, варто негайно заблокувати картку.

Читайте також: Волинянам масово розсилають у Telegram фішингове посилання

Коментар
Код блоку:
01/02/2023 Середа
01.02.2023
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром