«УКРОПівці» неправильно підрахували витрати КП «Луцькі ринки», – облспоживспілка

12 Лютого 2018, 09:23
Ігор Гринчук 3812
Ігор Гринчук

Волинська облспоживспілка проти того, аби в обласному центрі функціонувало комунальне підприємство «Луцькі ринки».

Про це розповів представник облспоживспілки Ігор Гринчук під час обговорення «Луцьких ринків».

За словами Ігоря Гринчука, орендна плата за метр квадратний на ринку не буде 90 гривень, «укропівська» більшість не повністю підрахувала витрати. При тому, зі слів депутата міськради Бориса Смаля, основні витрати підприємства – це зарплатня для п’яти працівників підприємства, 20 тисяч на прибирання, 32 тисячі на охорону, тобто, це не всі витрати.

«Ми підрахували, що орендна плата за землю буде складати 510 тисяч 738 гривень, прибирання 240 тисяч гривень, охорона 384 тисячі гривень, заробітна плата – 360 тисяч і нарахування заробітної плати – це 79 тисяч 20 гривень. Тобто всього витрат буде один мільйон 573 тисячі 938 гривень», – констатував Гринчук.

Отож, якщо всі витрати поділи на кількість місць і на площу (0,59 гектара), то разом із ПДВ за орендну плату одного метра квадратного на ринку треба буде платити 95 гривень 86 копійок. Тобто це вже не 90 гривень, як говорили «УКРОПівці». Всі ці підрахунки – це по тій земельній ділянці Центрального ринку (1642 квадратних метри), на яку закінчився договір оренди.  

Обговорення комунального підприємства «Луцькі ринки»
Обговорення комунального підприємства «Луцькі ринки»

Як зазначив Ігор Гринчук, у 2017 році облспоживспілка сплатила до бюджету в загальному 13 мільйонів гривень. При тому за нерухоме майно, зокрема за орендну плату й податок на землю – 7,8 мільйонів.

«Можемо сказати те, що ні одне комунальне підприємство, яке створять, не заплатить того податку в бюджет, що облспоживспілка. Тому що вона платить дуже великі податки до місцевого бюджету, та й в державу зокрема», – пояснив Гринчук.

Тому облспоживспілка просить одне: дати їй довгострокові договори оренди. Адже якщо вони будуть, то в облспоживспілки буде стимул вкладати великі кошти для розвитку ринків.

 

Коментар
23/09/2021 Четвер
23.09.2021