Як у Луцьку виходжують передчасно народжених дітей

17 Листопада 2022, 12:00
Як у Луцьку виходжують передчасно народжених дітей 1982
Як у Луцьку виходжують передчасно народжених дітей

У Луцьку в обласному перинатальному центрі медики показали, як виходжують передчасно народжених дітей.

Про це пише Суспільне.

Як розповіла  гендиректорка обласного медоб’єднання захисту материнства і дитинства Ірина Горавська, кількість передчасних пологів через повномасштабну війну в Україні збільшилася удвічі.

«За час роботи нашого закладу, а це три роки, у нас – 967 передчасно народжених діток. І 67 з них – до кілограма. Дві дитинки ми виходили до 500 грамів: дівчинка і хлопчик, які важили 420 грамів при народженні. І це наша гордість!» – зазначила очільниця медзакладу.

Дітей, котрі з’явилися на світ передчасно, розповіла завідувачка пологового відділення Вікторія Костюк, стараються діставатися у цілому плідному міхурі, щоб мінімізувати пошкодження при народженні.

Далі медики виходжують немовлят, які з’явилися на світ до 37 повних тижнів вагітності, в умовах закритої реанімації, – зазначила завідувачка відділення анестезіології та інтенсивної терапії Тетяна Загребельна.

«Щоб ці діти не втрачали тепло, вони транспортуються сюди у кювезі на апараті штучної вентиляції легень. Кожна дитина, коли потрапляє у відділення, знаходиться в окремому, індивідуальному боксі. Усі вони оснащені за типом «чистих приміщень»», – говорить лікарка.

Передчасно народилася двійня хлопчиків – Максимко та Іван – в сім’ї Оксентюків. Нині вони у відділенні постінтенсивної терапії та ранньої реабілітації новонароджених. Тато Сергій каже: кожен із малюків важив трохи більше двох кілограмів.

«Зараз якраз грію, відігріваю його, щоб він, бо у боксі він може бути, але так від тіла до тіла, то так краще зігрівається і він уже звикає поза боксом бути», – говорить чоловік.

У відділенні постінтенсивної терапії та ранньої реабілітації новонароджені отримують лікувальну і фізіотерапію, – повідомила його завідувачка Тетяна Кощій.

«Кваліфіковані масажисти, які уміють саме таким діткам надавати допомогу. Наше завдання також навчити мам усьому, що ми робимо, щоб вони робили ці процедури вдома», – каже лікарка.

Ще один етап, де недоношені діти зміцнюють здоров’я і повинні до трьох років наздогнати своїх ровесників – це відділення катамнестичного спостереження за новонародженими.

Донька Наталії БалюкВікторія – народилася передчасно. Зараз дівчинці рік. Жінка розповідає, що зараз передчасне народження згадує з посмішкою: «Як тільки це сталося, то було настільки важко! Досі ми їздимо сюди, за нами доглядають».

Коментар
27/04/2024 Субота
27.04.2024
26.04.2024