У Луцькому НТУ виготовляють зарядні станції для військових

19 Вересня 2022, 12:10
Зарядна станція 644
Зарядна станція

У Луцькому національному технічному університеті виготовляють зарядні станції,  які передадуть  військовим.

Про це пише  Суспільне.

Як розповів автор ідеї, викладач кафедри електроніки і телекомунікацій Микола Хвищун, зарядна станція складається із сонячної панелі, блоку акумуляторів, інвертора, батареї від електроавтомобіля та інших дрібніших запчастин.

З його слів, пристрій дає можливість підключати або заряджати мобільні телефони, планшети, ноутбуки, електродрелі, освітлювальні системи, які працюють від 220 В, загальною потужністю до 700 Вт. Система може працювати, каже Микола Хвищун, впродовж п'яти-шести годин.

«Ми можемо заряджати наші батареї, які використовуємо від електромобіля Nissan Leaf, як від сонячної панелі, так і за допомогою перехідників від автомобіля», – говорить викладач.

Як зазначив завідувач кафедри Валентин Заблоцький, військові, які служать в підрозділах артилерії та бронетанкових військах, зараз потребують таких зарядних пристроїв. Каже: зарядна станція покращить побут бійців.

«Військові говорять, що їм потрібно заряджати професійні гаджети, більшість з яких потребує підключення і живлення 220 В. Крім того, станції можуть забезпечити елементарний підігрів води. У танку розмістити і забезпечити якесь освітлення або в укритті, в якому вони знаходяться», – додав викладач.

Валентин Заблоцький додав: наразі запчастини до пристрою науковці купують за власні гроші, тому просить небайдужих лучан і волинян приносити на кафедру електроніки і телекомунікацій ЛНТУ відпрацьовані блоки живлення, інвертори, акумулятори та сонячні панелі, аби таким чином допомогти українським військовим.

Коментар
Код блоку:
28/09/2022 Середа
28.09.2022
27.09.2022
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром