Репетиторство як додаткове джерело доходу: чи може викладач англійської мови заробляти на індивідуальних уроках в Луцьку

03 Грудня 2023, 15:33
Фото ілюстративне РЕКЛАМА 2020
Фото ілюстративне

Звичайний викладач англійської мови в луцькій школі отримує близько 13 тисяч на місяць. Звичайно, надбавка до заробітної плати можлива, якщо взяти класне керівництво, постійно підвищувати кваліфікацію, проходити атестацію, перевіряти зошити і працювати понаднормово. 

Але далеко не всім, особливо молодим викладачам, вистачає заробітної плати. Так спеціалістам доводиться шукати можливості і знаходити час для індивідуальних уроків. Багато хто, ознайомившись з перевагами репетиторства, переходить повністю на цей вид заробітку.

Переваги

Працювати репетитором англійської мови в Buki – не тільки прибутково, але і комфортно. Через пандемію люди звикли вирішувати більшу частину справ у дистанційному режимі. Репетитори теж можуть працювати віддалено. І це не єдина перевага. 

 1. Викладач може працювати вдома чи відвідувати бізнес-центр, і проводити заняття там, де його не будуть відволікати.
 2. Є можливість працювати з будь-якої точки світу.
 3. Працюючи дистанційно, викладач має під рукою всі матеріали, може включати відеофайли чи аудіювання.
 4. Правильно спланований графік дозволяє проводити 6-8 уроків на день, і чим більше заняття проведено, тим більший заробіток.
 5. Викладач може переносити день чи час проведення заняття, самостійно коригуючи розклад.

Середній заробіток репетитора англійської мови в Україні

Кількість бажаючих, які хотіли би вивчати англійську з репетитором, постійно зростає. Це пов’язано і з тим, що все більше молоді складає ЗНО, НМТ і ЄВІ, де обов’язковою є англійська мова. Ще одна причина в безвізі, і чим частіше жителі України подорожують, тим краще розуміють важливість вивчення і знання англійської. Третині шукачів англійська потрібна для роботи. Практика показує, що однакові спеціалісти можуть отримувати різні ставки тільки через те, що один з них володіє англійською мовою. Дані сайту work.ua говорять про те, що середній заробіток репетитора по країні становить 20 тисяч гривень на місяць. Сьогодні за урок тривалістю 60 хвилин учні платять від 250 до 300 гривень. конкретна сума обговорюється між сторонами окремо. Варто зазначити, що 20 тисяч – не межа. Викладач може планувати заняття таким чином, щоб заробляти ще більше. Деякі репетитори беруть учнів з однаковим рівнем, і проводять парні заняття, отримуючи більше. Також є можливість самостійно впливати на рівень власного заробітку.    

Як можна підвищити заробіток?

Всі розуміють, що стабільної ставки у репетитора англійської мови немає. Дохід залежить від кількості занять, вільного часу, вмінь і рівня викладача. В холодні пори року викладач може провести набагато менше занять, а влітку, навпаки, скористатись можливістю і набрати максимальну кількість учнів, поки вони на канікулах. 

Але розглянемо стандартну ситуацію. Коли репетитор має бажання збільшити заробіток, йому в першу чергу потрібно працювати над розширенням аудиторії. Чим більше відгуків буде надходити від учнів, тим більше нових будуть звертатись до конкретного викладача. Чудово працює «сарафанне радіо». Можна створити профіль у соціальних мережах, поділившись ним з учнями. Чим краще вони будуть відзиватись про вчителя, тим більше їх знайомих зацікавиться такими уроками. 

Реклама – ще один метод, який допоможе підвищити заробітну плату. Для цього підійде реклама у транспорті, паперові оголошення, візитівкі, реклама у місцевих блогерів тощо.

Також рекомендується регулярно підвищувати кваліфікацію, відвідувати різні курси, 

тренінги і семінари. Це також буде суттєвою причиною для підняття цін. 

Розробивши програму і опрацювавши матеріал, викладач може обрати лише напрям підготовки до складання іспитів. Такі заняття зазвичай коштують дорожче, а спеціалістів, які беруться серйозно готувати абітурієнтів, не так і багато.

Які помилки роблять репетитори-початківці?

Іноді буває так, що певні дії призводять не до збільшення заробітку, а навпаки, до його зменшення. Тому варто уникати помилок, аби не працювати «в мінус».

 1. Мінімум реклами. Краще витратити трохи часу на створення сторінки в соціальних мережах чи написанні оголошення, ніж довго не мати клієнтів. «Сарафанне радіо» спрацює пізніше, але на перших етапах важливо привернути увагу клієнтів.
 2. Наявність конкурентів. Сьогодні багато як репетиторів, так і бажаючих навчатись. Варто розробити власну фішку, девіз чи родзинку, яка буде виокремлювати викладача на фоні інших.
 3. Демпінг. Інколи початківці встановлюють низькі ціни для того, аби привернути увагу. Так можна працювати «в мінус», і робити цього точно не потрібно.
 4. Мінімум досвіду. У вільному доступі є багато лекцій, порад і відеоматеріалів, які допомагають планувати уроки, радять підручники, надають теми і т.д. 
 5. Мінімум часу. На перших етапах викладачі зазвичай ще не звільнились з попереднього місця роботи, і намагаються поєднувати дві діяльності. Відповідно, так можна не встигати виконувати роботу в школі, але і не заробляти багато на репетиторстві через брак часу на додаткові заняття. Звичайно, заробіток буде відчуватись при хоча б помірному навантаженні. 

Висновок

Працюючи в державній освітній установі, люди не завжди отримують ту заробітну плату, яку хотіли би. Не останнім недоліком є повний робочий день, що вже не так влаштовує сучасного фахівця. 

Якщо робота не влаштовує, а заробіток не такий, як хотілося б мати, можливо варто подумати над тим, що перейти на репетиторство. Так викладач може самостійно планувати графік роботи, працюючи з ранку до вечора сьогодні, і повністю звільнивши для себе наступний день. Вчитель також самостійно встановлює ціни, і набирає ту кількість бажаючих, яку може посилити. Тим більше, що в такій ситуації ніколи не має межі – спеціаліст може постійно вдосконалювати знання, відвідувати конференції, спілкуватись з носіями, розвивати усне мовлення і тим самим підвищувати вартість своїх уроків. 

 

Коментар
23/06/2024 Неділя
23.06.2024
22.06.2024
Афіша
 • Сьогодні
 • Завтра
 • Незабаром