У Луцьку пустили на воду сотні квітів, щоб вшанувати пам'ять дітей-жертв війни

08 Серпня 2022, 14:45
Квітка душа 2063
Квітка душа

У Луцьку організували благодійну акцію «Квітка душа». В пам’ять про діток, які стали жертвами російсько-української війни на воду пускали квіти зі свічками, а для малюків, що постраждали від російської агресії, збирали гроші.

Дійство відбулося у неділю, 7 серпня, в Центральному парку культури та відпочинку імені Лесі Українки.

Авторкою ініціативи є волонтерка, флористка-декораторка з Луцька Вікторія Пастерук. В коментарі Район.Луцьк жінка зазначила, що ідея з'явилася в неї після тяжких історій про діток, які постраждали внаслідок війни в Україні. 

«Найбільшим поштовхом для мене стала історія дівчинки, яка хотіла стати на ніжки, але ніжок в неї вже не було. Тоді і виникла ця ідея, і вона в мені настільки бурлила, що я вже не могла витримати, щоб комусь не розповісти. Я повідала її своїй подрузі Ірина Ізвєковій, яка волонтерить в Польші. Вона сказала: «Роби!» У неї був день народження, і гроші, які їй подарували, вона передала нам, спонсорувавши захід. Ми закупили спеціальний водонепроникний матеріал і почали виготовляти квіти. Робота тривала упродовж трьох тижнів. Всього вийшла 361 лілія», – розповіла Вікторія. 

Вікторія Пастерук
Вікторія Пастерук

Жінка каже, що реалізувати захід їй допомогли також благодійні фонди «Українські вовки»«Молода Україна», «Джмінь», «SOS Волинь», Галерея мистецтв Волинської організації національної спілки художників України та ГО Волинське Братство Володимира Великого

Дійство стартувало о 17:00. Присутні мали можливість взяти участь у різних майстерках: розписати іграшку з дерева, створити ляльку-мотанку та травомотанку, зліпити глечик або іграшку з глини, виготовити патріотичну пташку та написати лист українським захисникам.

Читайте також: Маленькі лучани створюють особливі екоторбинки, щоб допомогти дітям-переселенцям

Крім цього, учасники могли зробити світлину поруч із трьома фотозонами, а також насолодитися невеличким концертом з музичними та поетичними виступами юних артистів.

Облаштували на заході також благодійну ярмарку, на якій продавали смаколики та хендмейд сувеніри. Акція супроводжувалася збором коштів, які передадуть на допомогу маленьким українцям, які постраждали під час війни.

О 19:30 на воду пустили водяні лілії, в центрі яких була запалена свічка. Кожна квітка символізує українську дитину, яка загинула у війні.

Читайте також: «Біжу за Азовсталь»: у Луцьку зібрали 25 тисяч гривень

Коментар
Код блоку:
27/11/2022 Неділя
27.11.2022