У Луцьку запрацював додаток для оплати парковки і штрафів

24 Червня 2022, 10:32
SmartLutsk 515
SmartLutsk

У Луцьку за допомогою додатка на телефоні можна розрахуватись за парковку та сплатити штрафи.

Про це пише Суспільне.

У Луцьку запустили в роботу мобільний застосунок «SmartLutsk». Як розповіла директорка Департаменту муніципальної варти Луцької міськради Юлія Сиротинська, за допомогою додатку з 14 червня здійснили пів сотні успішних проплат за паркування.

«З міського бюджету на застосунок не витратили жодної гривні. Його безплатно створили для Луцька, як пілотний проєкт», — каже Юлія Сиротинська.

Як працює додаток

Директор компанії-розробника Сергій Сигловий говорить: нині в додатку зареєстровано більше тисячі користувачів. У застосунку можна внести свої дані, інформацію про автомобіль та підв'язати банківську картку.

Застосунок містить декілька розділів. Наразі користувачам доступні розділи «погодинне паркування» і «штрафи», натомість розділи «штрафний майданчик» та «абонемент на парковку» знаходяться в процесі розробки.

При оплаті за паркування додатком буде стягуватися комісія три гривні 25 копійок за один платіж. Проплата відображається в муніципальних інспекторів з паркування.

«Є сервіс для вас, як користувача і сервіс інспектора. Це коли він підходить, бачить ваші номери, вводить їх в сервіс інспектора і бачить, коли ви сплатили до секунди. Коли, як і на який проміжок часу», – пояснює Юлія Сиротинська.

Також для водіїв доступна функція сповіщень, яка повідомляє про будь-які нові функції, важливі повідомлення, оновлення чи виправлення помилок.

Користування мобільним додатком безплатне, для завантаження програма доступна як на базі операційної системи Android, так і на базі операційної системи iOS.

Реакція водіїв

Більшість водіїв, із якими поспілкувалося Суспільне схвально відгукуються про додаток і кажуть, що сплатити через застосунок буде легше, ніж з допомогою термінала, який сприймає лише паперові купюри.

Сергій Шмагленко на кілька хвилин припаркував машину. Паркоматом користується вперше. Про додаток, що дозволяє сплачувати за стоянку онлайн, говорить, не чув. Чоловік разом із Суспільним встановив додаток на свій смартфон, але зареєструватися не зміг.

Водій чекає на смс-код підтвердження. Його потрібно ввести протягом хвилини. Але на телефон Сергія код прийшов із запізненням. Про таку проблему розробники застосунку почули вперше. Сергій Сигловий каже: це виправлять.

Коментар
28/06/2022 Вівторок
28.06.2022