Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Лучан не турбуватиме неприємний запах у місті

13:04 31.10.2017
1576

Проблема неприємних запахів, що гостро виникла в обласному центрі цього року, перш за все пов’язана з полями фільтрації Гнідавського цукрового заводу.

Про це йшлося на оперативній нараді у вівторок, 31 жовтня.

Поля фільтрації заводу площею 96 гектарів почали функціонувати з 1958 року. На ці поля, крім безпосередньо відходів цукрового виробництва, скидали господарсько-побутові стоки з мікрорайону Вересневе, села Гірка Полонка, з інших прилеглих до міста сіл асенізаційним автотранспортом. Причиною цього було те, що очисні споруди в селах Луцького району або взагалі відсутні, або тривалий час є несправними, тому й не експлуатуються.

На оперативці начальник відділу екології Анатолій Гламазда зауважив, що не виключно, що скидають на поля фільтрації й будь-які інші рідкі відходи невідомого походження. Обсяги нечистот на полях фільтрації, які не мають очисних споруд і не передбачені для цієї функції, накопичувалися і, очевидно, досягли критичного рівня.

З березня 2017 року сюди почали скидати відходи мелясної барди ТзОВ «Біопаливно-енергетична компанія», які прискорили ситуацію, і, на думку багатьох, спричинили бродіння рідких відходів, що і викликало неприємний запах.

На вимогу міської ради та масових звернень громадян державні контролюючі органи провели позапланову перевірку на ПрАТ «Гнідавський цукровий завод» та ТзОВ «Біопаливно-енергетична компанія», в результаті якої виявили окремі порушення вимог як санітарного, так і природоохоронного законодавства:

  • мулові карти переповнені, їх охорона не забезпечена, зафіксовано перевищення гранично допустимих концентрацій аміаку та сірководню в повітрі поблизу житлової забудови, за межею санітарно-захисної зони;
  • ТзОВ «Біопаливно-енергетична компанія» здійснювала діяльність без позитивного висновку державної екологічної експертизи, дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел відсутній, розмір санітарно-захисної зони не витримується.

Керівникам обох підприємств вручили приписи на усунення виявлених порушень. Два підприємства виконали заходи щодо недопущення несанкціонованого скиду стічних вод на поля фільтрації, почистили та знезаразили мулові карти та ін.

Сьогодні біоетанольний завод працює, а відходи його виробництва не зливають, як раніше, на поля фільтрації, а направляють в спеціальні резервуари на території цукрового заводу, а звідти вже збирають сільськогосподарські підприємства для підживлення полів.

Аби завершити будівництво другої черги міської каналізаційної мережі, на розробку проекту будівництва та проведення будівельних робіт з міського бюджету виділили кошти в повному обсязі. Роботи йдуть до завершення.

Читайте також: Луцьк увійшов до українських міст з найзабрудненішим повітрям​.

Загрузка...
Коментарі

Кравцов Ростислав Миколайович

13:25 17.11.2017

З початку опалювального сезону 2017-2018 р.р. СКФ Україна від"єдналось від теплопостачання ДКП "Луцьктепло" і отримує тепло від нової власної котельні,збудованої в основному корпусі позаду АБК. Труба котельні низька і не забезпечує належного розсіювання димових газів в атмосфері.Дим від котельні застилає розташований поряд мікрорайон ЛПЗ(вул.Шота Руставелі,Грабовського),території СШ № 20,розташованих поряд двох дитсадків.Особливо велике задимлення мікрорайону ЛПЗ від цієї котельні - коли дує південний або південно-західний вітер.Рахую,що тимчасову котельню СКФ Україна потрібно терміново зупинити та перейти на теплопостачання від основної котельні по вул.Боженко (ДКП "Луцьктепло"). Даний випадок вказує на безконтрольність влади міста за екологічною ситуацією в районі ЛПЗ,а також про безвідповідальність керівництва СКФ Україна перед жителями мікрорайону в питаннях екології. Кравцов Ростислав Миколайович,70 років,пенсіонер,інженер-промтеплоенергетик,проживаю за адресою: вул.Шота Руставелі 9/61,моб.тел.0503789757,електронна адреса [email protected]

18 жовтня
Вчора
16.10.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин