Опублікували рейтинг партій на виборах до Верховної Ради України
Рейтинг партій на виборах до Верховної Ради України опублікував Київський міжнародний інститут соціології.
Відносно найвищу підтримку мають чотири партії: «Європейська солідарність» (13,9% серед усіх респондентів і 15,7% серед тих, хто визначився з вибором), «Слуга народу» (відповідно, 13,7% і 15.5%), «Батьківщина» (12% і 13,6%) та «ОПЗЖ» (11,5% і 13%).
Далі йдуть «Сила і честь» (7,6% і 8,6%), «Наші» (5% і 5,7%), РПЛ (4,9% і 5,6%), «Українська стратегія Гройсмана» (4,9% і 5,6%). Партія «Свобода» має 3,9% і 4,4%. У інших партій – нижча підтримка.
За формальними ознаками рейтинги політичних сил у групі лідерів відрізняються в межах статистичної похибки.
Хто є реальною опозицією до влади
Серед чотирьох парламентських партій найбільше респондентів головною опозицією до влади називали «ЄС» (27,2%) і «ОПЗЖ» (24,3%). Ще 17,5% назвали «Батьківщину». Партію «Голос» назвали 4,4%.
На думку 44,9% респондентів теперішня влада не відрізняється від попередньої. Водночас, 29,9% вважають теперішню владу гіршою за попередню, а 22%, навпаки, вважають теперішню владу кращою.
Більшість респондентів – 55,5% – вважають, що фінансове становище їхньої родини за останні 2 роки погіршилося. Про покращення говорять 10,7% респондентів, а ще 32,9% стверджують, що нічого не змінилося.
Якщо говорити про одну головну причину економічної кризи, то серед запропонованих чотирьох варіантів 42,1% респондентів говорять про високий рівень корупції, а 31,2% – про некомпетентність влади. Про пандемію коронавірусу говорять 12,1%, а про війну на Донбасі – 8,5%.
Довідково:
Упродовж 15-18 жовтня 2021 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів всеукраїнське опитування громадської думки. Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням) опитано 1200 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим).
Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України – АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей.
У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.
Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 3,2% для показників, близьких до 50%, 2,7% для показників, близьких до 25%, 2,1% - для показників, близьких до 12%, 1,4% - для показників, близьких до 5%.
У пресрелізі результати щодо рейтингу партій на виборах до Верховної Ради України порівнюються з двома попередніми опитуваннями КМІС, проведеними методом телефонних інтерв’ю: з результатами «Омнібусу» КМІС, проведеного 10-15 вересня 2021 року (останнє оприлюднене КМІС опитування), а також з результатами опитування, проведеного 27 травня-1 червня 2021 року за анкетою, подібною до поточного опитування. При інтерпретації динаміки потрібно враховувати відмінності у списках партій.
*КМІС є акредитованим членом соціологічної асоціації України, не входить у бази псевдосоціологів
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром