У Луцьку за кредитні гроші утеплили школи і садочки

20 Жовтня 2021, 09:50
Утеплений садочок 481
Утеплений садочок

У Луцьку здійснили утеплення 31 бюджетної установи за кредитні кошти.

Про це йдеться в сюжеті Суспільного.

Тепломодернізація дозволить заощадити 17 мільйонів гривень щороку, – повідомив  керівник відділу з енергозбереження міськради Костянтин Патракеєв.

Утеплення шкіл, дитсадків та інших закладів соціальної сфери відбувалося завдяки проєкту «Енергоефективність в громадських будівлях міста». Загальна сума кредиту, зі слів Костянтина Патракеєва, становить 5 мільйонів євро.

«Ще 1,3 мільйона євро у вигляді гранту з фонду Е5Р і 2,8 мільйона євро – це співфінансування міста. Багато було додаткових робіт і зростала вартість, тому ми розширили це співфінансування. Кредит ми повертаємо. 1,3 млн євро – це безоплатна допомога», – зазначив керівник відділу з енергозбереження міськради.

Кредитний та грантовий договори про тепломодернізацію шкіл, дитсадків та інших закладів соціальної сфери, зазначив Костянтин Патракеєв, місто Луцьк та компанія НЕФКО уклали у 2018 році.

Відтоді тривала реалізація проєкту: утеплювали будівлі, оновлювали фасади, замінювали лампи на енергоощадні, встановлювали теплові пункти.

Як розповів інвестиційний директор компанії «НЕФКО» Амунд Бейтнес, над проєктом у Луцьку працюють понад шість років.

«Я бачу тут гарні результати. Основна частина роботи зроблена під час карантину. Наші спеціалісти були тут і я радий сюди приїхати та побачити, що всі об’єкти завершені. Зовні все дуже гарно виглядає. Очікується економія енергії близько 5-10 відсотків, можливо більше», – додав Амунд Бейтнес.

Реалізований проєкт з енергоефективності у Луцьку – третій завершений проєкт НЕФКО. Кредитні гроші місто має повернути за 10 років.

Читайте також: Луцькі школи досі без опалення: діти вчаться в куртках

Коментар
28/05/2022 Субота
28.05.2022
27.05.2022