У Луцьку досі без опалення понад 600 будинків

19 Жовтня 2021, 09:46
Труба 651
Труба

У Луцьку станом на 18 жовтня тепло мають лише півтори сотні з 770 багатоповерхівок.

Про це розповів Суспільному директор комунального підприємства «Луцьктепло» Іван Скорупський.

Наразі працівники підприємства ліквідовують 20 витоків на теплових мережах. Зі слів директора, до середи комунальники планують забезпечити теплом усі багатоповерхівки в місті.

Одна з найбільших котелень міста працює лише вдень. Котельня на вулиці Карбишева має надавати тепло у багатоквартирні будинки на 33-му, 40-му і 55-му мікрорайонах міста. Начальник котельні Анатолій Наврусевич каже: до частини житлових будинків тепло вже подали.

«В нічний період не подавали, бо було лише гаряче водопостачання. А в нашому місті гаряче водопостачання йде із 6 ранку до 10 вечора. Тому не логічно працювати вночі, аби палити газ, коли на будинки гаряча вода не подається», – каже керівник котельні.

В частині будинків, де працюють ІТП, теж ще не ввімкнули опалення. Так вирішили самі мешканці, пояснює голова Асоціації ОСББ «Лучани» Юлія Сабатюк.

«По-перше: дуже дорога ціна на теплоносії. Ми розуміємо, що зовнішня температура повітря у середу буде плюс 18⁰С і котельні стануть. А в кінцевому випадку завжди заплатить споживач. Тому на сьогодні ми ще в роздумах, особливо ті будинки, які утеплені», – каже жінка. 

Додає: у квартирах нині температура 19⁰С градусів тепла.

Як розповів директор «Луцьктепла», складнощі в забезпеченні усіх будинків теплоносієм завдає погода. 

«Температура теплоносія, за якої ми виготовляємо гарячу воду – це 56-58 ⁰С. Теплоносій подається на центральний тепловий пункт. Коли температура середовища нижча 10⁰С, температура подавальної труби, щоб забезпечити нормативну температуру плюс 18⁰С у квартирі, це орієнтовно 40⁰С. Подавши 40⁰С ми не зможемо нормально подати гарячу воду. Тому що вона просто буде холодною», – пояснює Іван Скорупський.

Читайте також: 

У Луцьку відновили рух громадського транспорту на проспекті Волі

Коментар
22/01/2022 П'ятниця
21.01.2022