Батьки дітей з інвалідністю скаржаться на роботу реабілітаційного центру «Пролісок»

05 Серпня 2021, 11:31
Батьки дітей з інвалідністю скаржаться на роботу реабілітаційного центру «Пролісок» 455
Батьки дітей з інвалідністю скаржаться на роботу реабілітаційного центру «Пролісок»

У Луцьку батьки дітей з інвалідністю, котрі отримують послуги в державному центрі комплексної реабілітації «Пролісок», просять поліпшити інфраструктуру закладу та продовжити щоденне перебування дітей, яке через пандемію скоротили спершу до двох годин, а пізніше обмежили перебування дітей до чотирьох на день.

Про це пише «Суспільне».

Аби обговорити ситуацію, 4 серпня в «Проліску» організували збори за участю батьків та дирекції центру реабілітації. На зустріч прийшли майже 30 батьків.

Лучанка Олена Павлюк зазначила, що у закладі необхідно збільшити кількість пандусів, адаптувати роздягальні у кожній групі для дітей на візках і встановити інклюзивний майданчик на вулиці.

«Дітей немає де переодягнути. В групі їх переодягають, але щоб до групи дійти, треба перезутися і зняти верхній одяг. Тут потрібно це зробити, а змоги немає. Навіть у групі немає місця, а якщо діти на колясці – це неможливо», – говорить жінка.

Зі слів лучанки, через обмежений графік роботи центру не може влаштуватися на роботу. Свого п’ятирічного сина Артема впродовж місяця водить на масаж та заняття з лікувальної фізкультури. Заняття тривають годину, а реабілітаційний курс повторюється щодва місяці.

Не може влаштуватися на роботу через скорочений час роботи «Проліска» та відсутність харчування для дітей волинянка Наталія Шевчук. Її 12-річний син Данило впродовж 10 років отримує послуги в реабілітаційному центрі.

«У нього вроджене ДЦП. Він ночував тут, тому що ми з Турійського району і приїжджали на нічну групу на 2-3 тижні і діти тут ночували», – зазначила жінка.

Через карантин діти перебувають в «Проліску» не більше чотирьох годин. Змінити графік роботи самостійно керівництво центру реабілітації не може, – говорить керівниця центру реабілітації «Пролісок» Людмила Казмірук.

Із її слів, працюють відповідно до постанов Міністерств охорони здоров’я та соціальної політики.

«Є групи консультативні, які працюють поза межами роботи основної групи, тобто з 9 до 17 за індивідуальним графіком можуть проходити реабілітацію протягом дня», – додає керівниця.

У міському департаменті соцполітики радять «Проліску» зареєструватися в Реєстрі надавачів соціальних послуг. Це, зі слів директорка департаменту Вікторії Майбороди, дасть змогу залучати додаткові гроші.

«На жаль, я сьогодні цього закладу не побачила в реєстрі надавачів соцпослуг. Якби вони дійсно зареєструвалися як надавачі, адже вони надають такі послуги, вони б могли додатково залучати фінанси з державного бюджету», – повідомила Вікторія Майборода.

На території Луцької громади проживає майже тисяча дітей з інвалідністю, які потребують постійних реабілітаційних послуг, додала директорка міського департаменту соціальної політики Вікторія Майборода.

Читайте такожЧетвертокласники шкіл Підгацівської громади отримають нові підручники

Коментар
23/09/2021 Четвер
23.09.2021