Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Відбудеться концерт грузинського ансамблю пісні і танцю «Горі»

17:50 19.09.2017
1266

У Палаці культури міста Луцька відбудеться концерт ансамблю пісні і танцю «Горі» з міста Горі (Грузія), що є партнером міста Луцька.

Про це йдеться на сайті Луцької міської ради.

Проходитиме він 20 вересня, о 19:00.

У репертуарі колективу – пісні та танці різних регіонів Грузії, церковні канонічні пісні та гімни.

Вхід вільний.

Довідково:

Історія колективу «Горі» розпочинається у 20-х роках ХХ століття. Диригент Сандро Кавсадзе створив перший ансамбль пісні і танцю у східній частині Грузії, щоб пробудити грузинську душу, виховувати молодь на грузинських традиціях.

Ансамбль швидко здобув популярність. У 1935 році колектив очолює Вахтанг Церетелі. У цей час розпочинається активна гастрольна діяльність ансамблю. З колективом працювали багато відомих хормейстерів, хореографів та диригентів, серед яких – Колія Бахтадзе, Яно Багратіоні, Бухуті Дарахвелідзе, Закро Заридзе, Анзор Купрадзе.

У 1977 році керівником ансамблю став Міша Мцуравішвілі. З 1987 року ансамбль працював під назвою «Картлі» та керівництвом Георгія Садзаглишвілі. У 1989 році створено грузинську народну танцювальну групу «Шавлего». Через обставини, що мали місце в Грузії, у 1990-х роках розірвалася робоча ланка ансамблю, але завдяки величезній підтримці шанувальників національного мистецтва, у 2005 році в місті Горі створено новий ансамбль – «Ломчабукі».

У вересні 2008 року муніципалітет місті Горі об'єднує два колективи «Шавлего» і «Ломчабукі» в єдиний ансамбль під назвою «Горі». Діяльність колективу дозволила зберегти пісенні та танцювальні традиції, характерні для Картлінського регіону Грузії.

;
Загрузка...
Коментарі
23 вересня
Сьогодні
Вчора
21.09.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин