У Музеї Корсаків презентують книгу художника Петра Антипа

18 Червня 2021, 11:47
Петро Антип 647
Петро Антип

У Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків відбудеться зустріч із заслуженим художником України, членом Національної спілки художників України, відомим скульптором, маляром та графіком Петром Антипом.

Зустріч відбудеться 18 червня о 17:00. Про це Район.Луцьк повідомили організатори.

Петро Антип презентуватиме книгу «Велика казка про маленького хлопчика».

«Над цією Казкою я працював довгі три роки, хоча бажання висловити свої багаторічні спостереження й думки в слові плекав ще у довоєнні часи в Горлівці. Якось так сталося, що народження онуків підштовхнуло мене до реалізації давньої мрії. Хотілося розповісти їм так багато й попередити про те, що чекатиме на них у дорослому житті… Наче, вийшло. І подобається Казка не лише онукам) Тож запрошую на презентацію книжки, обіцяю автограф-сесію, відповіді на питання та тепле спілкування», – зазначає автор.

За словами кандидата філологічних наук Володимира Півня, філософська проблема «Людина і світ» і дотична до неї – «Quo vadis» («Куди йдеш») – складають смисловий стрижень казки для «майбутніх дорослих і колишніх дітей». Він додає, що тут Автор (скульптор, маляр, графік, архітектор, мистецтвознавець) прагне оптимального знакового відображення зазначених проблем через метамову казковості, проєктуючи на образ головного героя свої власні роздуми про сучасного мистця-креатора як суб′єкта, що перебуває в контексті актуальних проблем часу.

«Ключові питання головного героя (Хлопчика): краще бути Велетнем чи Ліліпутом, а також – як визволити Сонце з полону темних хмар та інші – це ніщо інше як авторська алегорія. Двоплановість казкової образности робить її доступною як для дітей, так і для дорослих…», – зауважує кандидат філологічних наук Володимир Півень.

До слова, народився  Петро Антип 4 квітня 1959 р. у м. Горлівці Донецької області, Україна. Протягом 1980-1984 років навчався в Пензенському художньому училищі імені академіка К. А. Савицького на відділенні скульптури. Паралельно вивчав живопис і графіку. Закінчив училище з дипломною роботою «Плотогони» (керівник – Сєвєрін А. В.). З 1982 по 1986 роки продовжував навчання в художніх майстернях В. Цоя та О. Бема.

З 1986 року працював скульптором у Донецькому художньому комбінаті. В 1989 році його прийнято до членів Спілки художників СРСР. Того ж року Петро Антип разом із мистцем Сергієм Новіковим  організував художню творчу групу «Схід» у Горлівці, до складу якої також увійшли Костянтин Чудовський та Вадим Лейфер.

Петро Антип – один із засновників галереї «Схід-Арт» у своєму рідному місті (1989 р.) та «Арт-галереї 13» у Донецьку (2007 р.). Ініціатор і співорганізатор трьох міжнародних симпозіумів зі скульптури в камені: в Горлівці (1989 р.), Донецьку (2006 р.) та Святогірську (2007 р.)

У 1990 році мистець став стипендіатом Спілки художників СРСР. З 1992 року – член Національної спілки художників України. З 2009 року – заслужений художник України.

Автор проекту «Фонтан Життя» в Запоріжжі (2005 р.); фонтана «Грошеве дерево» в Донецьку (2009 р.); пам’ятника Петрові Горлову (1999 р.); співавтор пам’ятників Т. Шевченку в Горлівці і Добропіллі; академіку М. Амосову на Байковому кладовищі в Києві (разом із О. Дяченком, 2003 р.); Федору Єнакієву  (2010 р.) та поету Степанові Руданському в м. Калинівці Вінницької області (2014 р.)

Твори  Петра Антипа знаходяться в музеях, галереях та приватних колекціях  України, Росії, Франції, Німеччини, Італії  й Швеції.  Полотна майстра були закуплені Спілкою художників СРСР та Міністерством культури України.

Про творчість мистця знято п’ять документальних фільмів. Його ім’я ввійшло до наступних видань:  каталог «Погляд. Єдність 100 українських мистців світу – 100-річчю українських поселень в Канаді» (1995 р.); альбом «Мистецтво України ХХ століття» (2000 р.); Енциклопедія сучасної України (2001 р.); Історія українського мистецтва», т. 5 (2007 р.); Каталог виставки “DE PROFUNDIS” (З глибин…) Віхи Української пластики (2009 р.) тощо.

Спеціалізується в трьох видах мистецтва – скульптурі, малярстві, графіці.

Читайте такожЧай за рецептом героя, пляцки, дрес-код та музика: як відбувалася презентація книги у Луцьку

Коментар
19/10/2021 Вівторок
19.10.2021