У селі Підгайцівської громади планують закрити школу: відбулися громадські слухання

10 Червня 2021, 13:15
Школа у селі Вишнів 250
Школа у селі Вишнів

У Підгайцівській громаді відбуваються зустрічі із мешканцями сіл та колективами шкіл з метою створення якісного освітнього простору для школярів громади. Цього разу громадське обговорення відбулось у Вишнівській початковій школі Борохівського старостинського округу, де у нинішньому навчальному році навчалось 9 учнів, із яких п’ятеро – випускники четвертого класу. 

Про це Район.Луцьк повідомила пресслужба Підгайцівської сільської ради.

Останнім часом школа почала втрачати учнів та стала дотаційною. Директорка школи Світлана Приймак, яка очолює педагогічний колектив другий рік, розповідає, що відтік учнів зі школи розпочався чотири роки тому, коли із села почав їздити шкільний автобус до Піддубцівської школи. До того в початковій школі навчалось в середньому 17 дітей.

За її словами, оскільки батьки самостійно вирішують, де їхні діти здобуватимуть освіту, щороку кількість школярів зменшувалась. Останні роки у школі сформували класи-комплекти, в яких навчались одночасно учні 1 та 4 класів та 2 і 3 класів. Тобто учитель працював одночасно з двома класами впродовж 45 хвилин і лише мистецькі предмети викладались для усіх одночасно.

 

Світлана Приймак зазначає, що припинення діяльності школи рано чи пізно мало відбутися, тому що в нових умовах, які диктує держава та Уряд, з 1 січня 2024 року кожна школа має бути фінансово незалежною.

«Вчора я ознайомилась із кошторисом школи на наступний навчальний рік, якій підготувала наша бухгалтер,  і зрозуміла, що при всьому бажанні і колективу, і мешканців села, наша школа не може себе самоутримати,тому що коли школа повинна буде піти на самофінансування, лише на зарплати педагогам потрібно буде 300 тисяч гривень і я не знаю звідки ми маємо їх взяти», - зазначила Світлана Приймак.

Вартість утримання одного учня у Підгайцівському НВК - близько 17 тисяч грн в рік, при середньому по Україні – 25 тисяч гривень.

Після приєднання до громади ще 11 сіл, ситуація змінилася. Нині у громаді є освітні заклади, де наповнюваність класів та загальна кількість учнів дуже низька.Для прикладу, у школі с. Вишнів навчається лише 9 учнів, тому середня вартість утримання однієї дитини  складає не 25 тисяч гривень, а більше 100 тисяч гривень на рік.

«Таку різницю можна компенсувати, забравши кошти субвенції у тих шкіл, у яких навчається 30 учнів у класі, або знайти додаткові кошти у бюджеті громади», - зазначає очільниця відділу освіти.

Заступник сільсього голови Підгайцівської сільської ради Валентин Приходько, зазначив, що школу закривати не планують, тут можуть припинити на кілька років навчальний процес, доки демографічна ситуація в селі покращиться і школа зможе набрати повноцінний клас – 17-20 дітей.

 

Начальниця відділу освіти, культури, молоді та спорту Підгайцівської  сільської ради Жанна Скороход припустила, що якщо роботу школи припинять, у приміщенні школи можна буде облаштувати клуб, організувати дозвілля для мешканців села та гуртки для дітей. Таким чином приміщення школи збережеться і буде опалюватись у холодну пору року.

«Пусткою школа не залишиться. У селі є клуб, окремі приміщення якого в аварійному стані, тому буде логічно, якщо він діятиме у стінах школи», - підсумувала освітянка.

 Читайте також: Якою повинна бути школа для сучасних дітей: для лучан проведуть майстер-клас

 

 

 

Коментар
20/06/2021 Субота
19.06.2021
18.06.2021