Поліція роз’яснює лучанам, як уберегтися від злочинців

15 Грудня 2015, 13:31
2652 Джерело: galnet.org

Правоохоронці краю розробили низку агітаційних матеріалів спільно з аналітиками Міністерства внутрішніх справ задля роз’яснення способів уберегтися від криміногенних небезпек, що можуть чатувати на вулицях і темних закутках, поміж гаражних кооперативів і житлових масивів Луцька.

Як розповіли в секторі комунікацій Головного управління Національної поліції у Волинській області, саме взаємодія з правоохоронними органами є запорукою успіху в розкритті злочину, у відшкодуванні завданих вам збитків, невідворотності покарання злочинців.

Насамперед поліцейські застерігають лучан від байдужого ставлення до власної безпеки, зокрема й власного майна.

«Бережіть свої кишені від безлічі любителів легкої наживи, які очікують своїх жертв у тролейбусах, автобусах, магазинах і,  особливо на ринках», – закликають у поліції.

Правоохоронці радять городянам прислухатися до порад фахівців, щоби не спіткало лихо:

– не демонструйте в натовпі або черзі вміст свого гаманця, не рахуйте гроші на очах у всіх;

– не тримайте сумку з гаманцем позаду себе або на плечі. Заходячи в автобус чи тролейбус, відвідуючи ринок – тримайте сумку перед собою або під рукою.

«Пам’ятайте: у транспорті найчастіше крадіжки скоюють саме біля дверей!», – застерігають поліцейські.

– не використовуйте на ринках чи магазинах прозорий поліетиленовий пакет, не придатний для перевезення та носіння документів і грошей;

– якщо ви приїхали на ринок за покупками, не залишайте своє авто без нагляду. Якщо залишаєте авто, попередньо заберіть із салону документи, гроші, цінні речі;

– намагайтеся уникати на базарах випадкових знайомств і порад незнайомців;

– при купівлі-продажу речей користуйтеся валютою, яку ви добре знаєте і можете переконатися в її оригінальності;

– щоб уникнути неприємностей із грішми, при купівлі-продажу валюти користуйтеся виключно послугами банківських установ.

«Заодно закликаємо лучан остерігатися шахраїв і грабіжників, – кажуть поліцейські. – Адже винахідливості шахраїв немає меж. Майстерності, з яким вони виконують свою справу, можуть позаздрити знамениті актори. Більшість шулерів мають психологічні навики, завдяки яким вміло маніпулюють громадянами».

Отож, щоби не стати жертвою шахрайства чи пограбування:

– не віддавайте незнайомим людям документів, цінностей, грошей, мобільних телефонів;

– не дозволяйте незнайомим особам під приводом гадання, зняття порчі, лікування хвороб, привороту коханого тощо заволодіти Вашими грошима;

– не демонструйте в натовпі або черзі вміст свого гаманця, не рахуйте гроші в усіх на очах;

– перебуваючи у розважальних закладах, ні в якому випадку не залишайте без нагляду свої речі, особливо сумки, барсетки та мобільні телефони. Остерігайтеся незнайомих людей, які намагаються з вами потоваришувати.

Також управління Національної поліції звертає увагу на безпеці жител городян, які теж є спокусою для крадіїв, грабіжників і махінаторів.

«Мій дім  – моя фортеця. Цей вислів в останні роки, так би мовити, втратив актуальність, – констатують правоохоронці. – Щорічно сотні волинян стають жертвами квартирних злодіїв».

Що робити, аби не стати жертвою квартирних злодіїв? Фахівці рекомендують:

1. Скористайтеся послугами поліції охорони, яка несе   відповідальність за збереження вашої власності. У випадку скоєння крадіжки із квартири, яка охороняється, поліція охорони відшкодовує матеріальні збитки.

2. Встановіть надійні двері, обладнані двома врізними замками на відстані не менше 50 сантиметрів один від одного.

3. На площадці перед східцями поставте додаткові двері, які слугуватимуть ще одним засобом захисту вашої власності.

4. Обов'язково обладнайте двері вічком.

5. Не впускайте незнайомців у ваше помешкання. Категорично забороніть дітям у вашу відсутність відчиняти двері незнайомим.

6. У випадку вашої відсутності, залишайте зачиненими двері, вікна, кватирки. На перших поверхах обладнайте вікна і балкони ґратами.

7. Якщо плануєте поїхати у відпустку, попросіть сусідів регулярно забирати пошту, якщо ви її отримуєте. Залишіть включеним радіо, але неголосно, аби складалося враження, що в квартирі хтось є.

8. Не залишайте ключі під килимком біля дверей, у поштовому ящику тощо.

9. Досить часто квартирні крадіжки здійснюються за «наводкою» сторонніх осіб чи малознайомих. Тому не поспішайте показувати місця зберігання цінностей, не хваліться прибутками, матеріальними статками.

10. Якщо ви застали незнайомих у квартирі, вибігайте на коридор і кличте на допомогу. Здіймайте галас із приводу віртуальної пожежі. Негайно телефонуйте «102». Намагайтеся запам'ятати прикмети злочинців і відстежити, в якому напрямку вони пішли або поїхали. Не чиніть спроб затримати злочинців самотужки, адже вони можуть бути озброєними та небезпечними.

11. Звертайте увагу на підозрілих відвідувачів у вашому під'їзді. Можете запитати, хто вони і кого шукають. Звернувши на себе увагу, злочинець відмовляється від скоєння злочину. Запроваджуйте досвід   великих міст – вахтове чергування пенсіонерів у під'їзді. Звертайте увагу на автомобілі, що під’їжджають до під'їздів, адже крадії часто використовують транспорт.

12. Коли ви чуєте із сусідніх квартир сторонні звуки (тріск дверей, биття скла, крики), негайно телефонуйте «102» – це дозволить своєчасно затримати злочинців, врятувати сусідів, а можливо, й вас.

13. Якщо ви помітили, що у квартирі побували злодії, нічого не чіпайте, щоби не стерти можливих слідів. Негайно викликайте поліцію за номером «102», адже злочин за гарячими слідами легше розкрити.

Не менш спокусливим, ніж квартира, є автомобіль. Тому поліція закликає пильнувати за власним транспортним засобом.

«Щодоби в чергові частини відділів поліції Волинської області надходить інформація про крадіжки автомобілів, речей із них або ж комплектуючих, – кажуть в поліції. – Збільшення кількості транспортних засобів в особистому користуванні громадян, зростання вартості автомобілів та запасних частин до них призвели до зростання кількості крадіжок».

Спеціалісти з безпеки автотранспорту розповідають, як не стати жертвою автомобільних злодіїв:

– потрібно паркувати автомобілі на автомобільних стоянках, що знаходяться під охороною;

– гуртом подбати про облаштування дворів відеоспостереженням;

– обладнайте свій автомобіль протиугонними пристроями;

– не залишайте в автомобілі документів, цінних речей, одягу, портфелів, папок тощо, адже це може привернути увагу злочинців;

– приїжджаючи на ринки за покупками, не залишайте автомобіль без нагляду;

– якщо ви виявили, що в автомобілі побували непрохані гості, не зачіпайте нічого у салоні, щоби не стерти можливих слідів злочинця, терміново телефонуйте в поліцію за номером «102».

Хочете бути першими на районі? Підписуйтесь на наші новини у спільнотах Facebook та Вконтакте.

Коментар
25/04/2024 Четвер
25.04.2024
24.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром