Експертна думка: чому стратегія розвитку важлива для управління проєктним циклом

29 Травня 2021, 13:19
Фото ілюстративне 1176
Фото ілюстративне

Відбувся вступний семінар для представників громад, які  що розробляють  стратегії розвитку за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», який був присвячений управлінню проєктним циклом.

 Учасниками заходу стали голови або заступники голів громад, які представляють 12 громад з шести областей Західної України: Волинської, Рівненської, Закарпатської, Львівської, Тернопільської та Івано-Франківської. Про це інформує регіональний офіс Програми «U-LEAD з Європою».

 

 Захід відбувся, аби надати учасникам базову інформацію про важливість проєктного мислення та організацію процесів з управління проєктним циклом в громаді; мотивувати керівництво громад до стратегічного управління із використанням інструментарію управління проєктами; надати інформацію про можливі джерела фінансування проєктів; заохотити керівництво громад до забезпечення участі профільних спеціалістів у подальших тренінгах з управління проєктним циклом від U-LEAD.

 

 Громади пройшли перші виклики, які пов'язані з реорганізацією і нині слід замислитися над розвитком тергромад.

 

 З громадами нині працював  Петро Гоцалюк, досвідчений експерт з управлінням проєктним циклом Програми «U-LEAD з Європою». Передовсім представники ТГ озвучили свої очікування та поділилися інформацією про те, на якій стадії перебуває розробка стратегії розвитку у їхній тергромадах.

 

 Тренер пояснив, що стратегія розвитку громади є інструментом управління проєктами. Тобто, проєкт на якийсь конкурс не має бути відірваний від стратегії, а фактично є її логічним продовженням. Так само як стратегія громади "лягає" на стратегію конкретної області та України на термін 2020-2027 роки. Також потрібно враховувати і смарт-спеціалізацію, тобто, спеціфіку кожного регіону.

 

 Чимало уваги, як при роботі над стратегією розвитку, так і під час управління проєктним циклом, слід звернути на ресурси тієї чи іншої громади. Адже саме вони можуть стати тими драйверами успіху, які вистрелять і дадуть гарний фідбек. Приміром, на заліснених територіях можна розводити елітну худобу.

 

 Чимало ідей може зв'явитися під час SWAT-аналізу, тобто під час визначення сильних і слабких сторін проєкту, можливостей, що відкриваються при його реалізації та загроз.

 

 За словами Петра Гоцалюка, важливими є й людські та інтелектуальні ресурси, наприклад, краєзнавці можуть дати чимало цікавих ідей для майбутньої реалізації у громаді.

 

Також під час заходу обговорили важливість проєктного мислення та організації процесів з управління проєктним циклом в громаді, аналіз викликів в громаді, визначення центральних проблем, на вирішення яких необхідно розробляти проєкти та цілей проєкту, логіко-структурній матриці проєкту як інструменту планування та реалізації проєктів, формуванню команди для реалізації проєкту тощо.

 

Завершився семінар спілкуванням про можливості підтримки проєктної діяльності в громадах від Програми «U-LEAD з Європою».

Читайте такожУчнів та студентів Боратинської та Смідинської громад вчили вибирати професію в умовах COVID-19

 

 

Коментар
19/04/2024 П'ятниця
19.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром