Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
У Волинському краєзнавчому музеї експонують авторські писанки
У Волинському краєзнавчому музеї експонують авторські писанки

У Волинському краєзнавчому музеї експонують авторські писанки

16:09 08.04.2021
2253

4 квітня у Волинському краєзнавчому музеї відбулося відкриття персональної виставки авторських і традиційних писанок Катерини Кримковської.

У виставковому залі серед давніх вишитих рушників, народних картин, керамічних творів волинських авторів розмістилася авторська колекція робіт Катерини Кримковської, що представляє писанкарське мистецтво. Про це йдеться на сайті Музейного простору.

У вітринах повного огляду демонструється вісімдесят п’ять великодніх атрибутів, виконаних технікою воскового розпису на страусиних, гусячих, качиних та курячих яйцях. На них рукою майстрині зображені як традиційні писанкові візерунки, так і авторські орнаментальні композиції.

Для фарбування писанок Катерина Кримковська використовує здебільшого природні барвники, які готує сама з відварів цибулиння, ягід чорниці, винограду, кропиви, горіха. Саме тому роботи майстрині мають своєрідну колористику, яка поєднує відтінки світлих та насичених темних барв.

Презентація виставки відбулася у формі майстер-класу для відвідувачів школи писанкарства «Чарівний писачок», що традиційно організовується у Волинському краєзнавчому музеї до свята Великодня. Майстриня розповіла про власний досвід створення писанок та секрети їх фарбування природними барвниками і представила авторську колекцію на виставці. Кожен учасник заняття створив свою писанку з традиційним візерунком та пофарбував у відварах цибулиння, ягодах чорниці і винограду.

Довідково. Катерина Кримковська – жителька села Прилуцьке Волинської області. Закінчила Луцьку художню школу, Львівську академію мистецтв. З 2001 року – активна учасниця обласних конкурсів на кращу писану Волині «Волинська писанка третього тисячоліття», у яких неодноразово займала призові місця. Її роботи зберігаються у фондах Волинського краєзнавчого музею, увійшли до каталогу «Писанки другої половини ХХ – початку ХХІ століть. Збірка Волинського краєзнавчого музею», експонуються на різноманітних виставках волинських майстрів.

Читайте також: Що покажуть у луцькому драмтеатрі у квітні: підбірка вистав

Загрузка...

Коментарі
Загрузка...
17 квітня
Сьогодні
Вчора
15.04.2021