Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Кликун
Кликун

У Луцьку 6 березня вперше святкуватимуть День кликуна

09:57 06.03.2021
2013

У Луцьку вперше 6 березня відзначатимуть День кликуна. Учасники заходу завершують підготовку до події – прасують костюми, проводять репетиції.

Про це Суспільному розповів луцький кликун, музикант Андрій Єдинак.

Начальниця управління туризму та промоції Катерина Теліпська наголосила, що 6 березня у Луцьку вирішили зробити офіційним щорічним Днем кликуна, бо саме цей день вказаний у записах міських актових книг 1640 року. Тоді прийняли ухвала Луцького магістрату про збір грошей міщан на утримання кликунів.

Традиція сурмління та проголошення важливих для міста подій зі В'їзної вежі Луцького замку розпочалась у 2015 році. У будні це відбувається раз на добу – опівдні. У вихідні та святкові дні двічі – о 12:00 і о 18:00. Незалежно від погоди та інших обставин, кликун виконує свою роботу. А для цього Андрію Єдинаку щодня потрібно подолати 126 сходинок вежі та просурмити на чотири сторони гімн Волині.

Луцький кликун, фронтмен одного з гуртів і працює викладачем у музичній школі. Андрій Єдинак з дитинства любить музику.

«Потрібно мати розвинутий музичний слух, легені та губний апарат, щоб можна було довго грати», – каже Андрій.

У рамках Дня кликуна презентують туристичну мапу, на якій позначені всі скульптури кликунів, які розташовані в Луцьку. На ній є імена та опис усіх фігур. Також для лучан організують випробування, хто найгучніше викрикне слово «вартую». Переможця визначатимуть за допомогою шумоміра. Центр туристичної інформації підготував кликун-квест, під час якого відбуватимуться пошуки кликунів.

До відкриття сезону ювеліри та майстри народної творчості готують прикраси та інші сувеніри, пов’язані з Луцьким кликуном, – розповіла про подію Катерина Теліпська.

Загрузка...

Коментарі
Загрузка...
17 квітня
Сьогодні
Вчора
15.04.2021