Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Лучанам розповіли містичні історії Старого міста

16:42 16.07.2017
2269

Центр інформації та послуг вдруге провів безкоштовну екскурсію для лучан та гостей міста. Послухати містичні історії Старого міста прийшло близько 30 людей.

Екскурсію провели 15 липня. Розпочалася вона на вулиці Богдана Хмельницького, яку вперше в XVI ст. йменували Староволодимирською. Там екскурсовод розповіла про три єврейські квартали на території Луцька. Мандрівку продовжили до Хрестовоздвиженського монастиря, де розташована крипта братчиків. «Детальніше про життя кожного із братчиків монастиря можна дізнатися у Луцькому музеї Хрестовоздвиженського братства», - зазначила екскурсовод Ірина Ковальчук.

Відвідали також вірменську церкву та послухали легенду про появу вірменів на території Луцька. На вулиці Караїмів згадали про ще одну нацменшину - караїмів та про їхню канасу, яка згоріла, а на її місці побудували сучасну кірху. Біля кірхи є пусте місце, його і в наш час не забудували - то частина ринкової площі, де продавали коней.

Містичну мандрівку продовжили до головної синагоги в місті, яку підірвали німці під час Другої світової війни. «Можливо, з’явиться менеджер, який запропонує там зробити музей єврейського народу», - ділиться Ірина Ковальчук.

Екскурсовод познайомила із домініканським собором та вежею Чорторийських. Не оминули увагою і виставку відомого скульптора Миколи Голованя, яка присвячена синові, який теж був скульптором, але у віці 30-ти років помер. Собор святих Петра та Павла містить свою історію. Увагу туриста привертають форми веж цього костелу.

Екскурсія завершилася біля Братського мосту - головного в’їзду у місто. Наступна екскурсія відбуватиметься в музеї ікони. Кількість місць обмежена, тому організатори радять реєструватися на сайті або у Facebook.Ганна Жукова

;
Загрузка...
Коментарі
25 вересня
Сьогодні
Вчора
23.09.2018
22.09.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин