Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Фото ілюстративне
Фото ілюстративне

У Луцьку вперше відбудеться день кликуна

09:38 03.03.2021
1982

6 березня вперше у Луцьку відбудеться День кликуна, в рамках якого Луцький міський голова підпише угоду з Луцьким кликуном про виконання останнім своїх обов'язків. А опісля Луцький кликун виконає перший в цьому році ритуал сурмління з В'їзної вежі Луцького замку.

Про це інформує пресслужба управління турзиму та промоції.

Ще в 2015 році з метою відродження і збереження культурної спадщини та історичних традицій, підвищення туристичної привабливості Луцька, з метою внутрішньої і зовнішньої промоції вирішили відродити історичну традицію Луцького кликуна. З того часу Луцький кликун протягом туристичного сезону здійснює ритуал сурмління та проголошує важливі для міста події з В'їзної вежі Луцького замку. Зокрема, у будні дні ритуал здійснюється один раз на добу о 12:00, вихідні та святкові дні двічі на добу – о 12:00 і 18:00. Обов'язковим під час ритуалу є виконання трьох перших акордів приспіву пісні Степана Кривенького «Волинь моя». За потреби кликун може оголошувати про певні події чи проведення загальноміських заходів, залучається до проведення культурно-просвітницьких та святкових заходів у місті тощо.

У лютому 2021 року рішенням виконавчого комітету затвердили нове Положення про роботу Луцького кликуна, у якому вказується про започаткування відзначення Дня кликуна.

Відповідно до записів у міських актових книгах, 6 березня 1640 року була прийнята ухвала Луцького маґістрату про збір грошей міщан на утримання нічної сторожі (кликунів). Спираючись на цей історичний факт, з метою привернення уваги громадськості до професії і роботи кликуна, створення міської традиції туристично-привабливого заходу запроваджується відзначення щороку 6 березня День кликуна. Саме цей день відтепер вважатиметься початком роботи Луцького кликуна.

Початок заходу – об 11:00 біля входу до Луцької міської ради.

Довідково. Кликун (або глашатай) – давня професія, яка полягала в інформуванні жителів міст доби Середньовіччя (XV-XVIІ ст.). Кликуни повідомляли населенню найрізноманітнішу інформацію: про вшанування уславлених полководців, про прибуття в місто чужоземних послів, про чергову роздачу хліба або грандіозну циркову виставу, про виклик громадян у суд, про винесення вироків і виконання страт, оголошували королівські укази, сповіщали городян про збір податків тощо. Будь-яка важлива юридична справа підлягала «обволанню» кликуном у людних місцях. У Луцькому замку кликуни, окрім іншого, стояли на нічній варті та «кликали» - постійно перегукувалися, а в разі пожежі чи нападу ворогів били на сполох. Звідси пішла місцева назва професії - Кликун (далі кликун).

Загрузка...

Коментарі
Загрузка...
17 квітня
Сьогодні
Вчора
15.04.2021