Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

У Луцьку досліджуватимуть секрет врожайності ґрунтів

19:58 30.06.2017
1566

Відкрилася перша в Україні лабораторія мікробіології грунту.

Діятиме вона на базі Волинської філії державної установи «Інститут охорони грунтів». Його керівництво підтримало завідувача кафедри лісового і садово-паркового господарства СНУ імені Лесі Українки Михайла Шевчука, який запропонував створити сучасну лабораторію, – повідомляє НСТУ ВРД.

Перша мікробіологічна лабораторія грунту створена на Волині на вимогу часу. Адже нині виробники сільгосппродукції намагаються уникнути ризиків внаслідок застосування хімічних добрив. Та й українці прагнуть споживати екологічно чисту продукцію. Тому мета створення лабораторії — забезпечити потреби агровиробників західного регіону країни, тим самим контролюючи якість мікробіологічних препаратів і вивчаючи їх вплив на грунтові режими в умовах хімізації та органічного виробництва.

Очолив лабораторію Петро Бойко.

Планується, що ця лабораторія стане не лише базовою діагностичною установою, а й регіональним науковим центром, де досліджуватимуть мікробіологічні процеси низькородючих грунтів. Це дасть можливість збільшувати врожайність сільськогосподарських культур.

За словами керівника Волинської філії «Інституту охорони грунтів України» Миколи Зінчука, органічних добрив в Україні мало. Ті, що виробляють промисловим способом, — недешеві. Тому поліпшення грунту – «завдання» саме мікробіологічних препаратів.

Волинь – цікава з точки зору досліджень, а старт роботи в області першої в Україні мікробіологічної лабораторії грунтів має перспективу, – вважає директор Інституту охорони грунтів Ігор Яцук.

Вона цікава тим, що тут ми бачимо різні агроцинози. Тут є над чим працювати і можна зробити цікаву порівняльну характеристику. Сьогодні ми переходимо на органічні добрива на основі бактерій. Якщо не буде біотиків в грунтах, то грунт буде мертвий. Він не буде давати поживну речовину, і там рости нічого не буде, – розповів Ігор Яцук.

До слова, Інститут охорони грунтів України виділив понад 80 тисяч гривень на облаштування мікробіологічної лабораторії.

Частково закупівлю обладнання профінансували СНУ імені Лесі Українки та Волинська філія Інституту охорони грунтів.

Загрузка...
Коментарі
14 жовтня
Сьогодні
Вчора
12.10.2019
11.10.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин