У 2020 році «Волиньгаз» повірив понад 17 тисяч лічильників

06 Січня 2021, 11:43
2084

Упродовж року представники ДП «Волиньстандартметрологія» спільно з АТ «Волиньгаз», провели повірку 17,2 тис. приладів обліку. Тільки у 2020 році понад 6 тисяч лічильників визнані непридатними до подальшого використання.

У результаті проведення експертиз лічильників виявлено майже 150  втручань в роботу лічильників з боку споживачів. Про це інформують у пресслужбі АТ «Волиньгаз». 

Зрив пломб приладу обліку, встановлення фальшивих пломб, підрив скла лічильного механізму, пошкодження відлікових коліщат, встановлення магнітів – це найпоширеніші способи втручання в роботу приладів обліку газу. Сума завданих збитків сягнула понад 1,2  млн грн.

«Процедура повірки дозволяє споживачам отримати достовірний облік газу та платити за фактично спожитий газ. Залежно від вимог заводу-виробника лічильники необхідно повіряти кожні 5-8 років. За дотриманням строків повірки слідкує Оператор ГРМ, проте самі споживачі також мають стежити за роботою лічильника. Якщо є зауваження до роботи приладу, необхідно звертатися до сервісного центру повірки лічильників», – розповідає Сергій Сьомак, начальник управління  метрології  АТ «Волиньгаз».

У  ході повірки лічильників, якщо виникає підозра на втручання, призначається експертиза приладу обліку. Експертиза проводиться спеціальною комісією, в якій беруть участь представники державного підприємства «Волиньстандартметрологія». Також на експертизу обов’язково запрошується власник лічильника газу. В разі підтвердження факту втручання в роботу лічильника споживачу нараховуються до сплати вартість послуг з експертизи лічильника та збитки за несанкціоноване використання газу.

Окрім суми збитків, порушнику доведеться сплатити вартість самого лічильника та монтажу цього лічильника. Нагадуємо, що будь-яке втручання в роботу мережі газопостачання може стати причиною витоку газу, що несе за собою загрозу здоров’ю та життю людей.

Читайте також: Клієнти АТ «Волиньгаз» можуть оцінити переваги оновленої платформи 104.ua

Коментар
Код блоку:
28/09/2022 Середа
28.09.2022
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром