Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

«Ех, Люда, куди ти лізеш?»: як лучани голосують на вулиці Ветеранів

11:31 25.10.2020
4572

У день місцевих виборів 25 жовтня Луцьк огорнув густий туман. Виборчу дільницю №071076 на вулиці Ветеранів відкрили вчасно, і там відразу сформувалася черга.

Журналістка Район.Луцьк пішла голосувати і розповіла про те, як лучани обирають місцеву владу.

На вході до приміщення виборцям міряли температуру. Трохи далі коридором, безпосередньо на вході до зали зі скриньками, у людей в черзі питали адресу і направляли до потрібного столу. За інструкцією до одного столу може підійти не більше трьох виборців, але й це, як на мене, забагато, враховуючи розміри приміщення.


Стіни коридору, де люди вистроїлися в чергу, завішані плакатами з інформацією про кандидатів від округу. Дві жінки розглядають фото й короткі довідки кандидатів і впівголоса бідкаються, що знову одні злодії й багатії. Третя жінка побачила знайоме обличчя на фото і видала фразу: «Ех, Люда, куди ти лізеш?».


Хоч на підлозі розклеїли жовті стрічки, а на стінах і столах висіли таблички про дотримання дистанції, виконувати цю вказівку в тісному приміщення майже не виходило. Все ж усі виборці були в масках (на носах), спостерігачі мали ще й рукавички, а частина виборців мала при собі власні ручки. Для тих, хто не мав, міг скористатися ручкою в кабінці. До слова, на дільниці є окремі кабінки для людей з інвалідністю та людей з ознаками распіраторних захворювань, для останніх є ще й окрема скринька.


Я проголосувала без пригод, а от фотографувати без пригод не вийшло. Члени виборчої комісії заявили, що фото та відеозйомка на виборчій дільниці заборонена, попри те, що я показала посвідчення. Після короткої дискусії фотографувати мені все ж дозволили, але довелося зареєструватися.

Біля виходу з дільниці стояв самотній волонтер у білій накидці з питаннями від президента. Частина виборців його ігнорувала, частина відмовлялася проходити опитування, а деякі все ж проходили. За його словами, станом на 9:30 вже пройшли опитування близько 20 людей.


За пів години спостережень виявилося, що далеко не всі виборці відповідають президенту на його «5 важливих питань». Волонтери ніяк не можуть проконтролювати, хто саме проходить у них опитування, не просять показати паспорт і не запитують, чи людина взагалі може голосувати. Так само вони не мають можливості контролювати скільки разів одна людина проходить це опитування.

На запитання волонтер відповідав дуже неохоче, не зміг розповісти, куди повезуть «бюлетені» і хто їх рахуватиме, але все ж підтвердив, що за роботу їм платять. До слова, на листку з питаннями та скриньці і справді не було жодної політичної символіки чи агітації.

Читайте також: Як голосують лучани на дільниці в гімназії №4

Оксана КАШТАЛЯН

Загрузка...
Коментарі
Загрузка...
24 листопада
Сьогодні
Вчора
22.11.2020
21.11.2020