«За майбутнє» і «СВІДОМІ»: хто може отримати владу в Луцьку

04 Вересня 2020, 11:13
Луцька міська рада 4355
Луцька міська рада

25 жовтня в Україні відбудуться місцеві вибори. Луцьк чекає на вибори міського голови з 2017 року – відколи помер його очільник Микола Романюк. З того часу Верховна Рада так і не призначила вибори луцького мера.

Наразі вже кілька політичних сил назвали імена своїх кандидатів на вибори міського голови.  

Про головні політичні команди, їхніх лідерів та шанси у найближчих місцевих виборах пише всеукраїнське видання БУКВИ.

Партія народного депутата Ігоря Палиці

Після того, як Луцьк залишився без міського голови, більшість із депутатів УКРОП,  «Батьківщини» та 2 представників «Солідарності» відсторонила від посади секретаря ради від «Самопомочі» Юлію Вусенко. Секретарем замість неї став депутат Луцькради від УКРОПу Ігор Поліщук, а згодом – представник «Батьківщини» Григорій Пустовіт.

Кілька років тривали суди про повернення Вусенко на посаду, а самі вибори були заблоковані в силу протистоянні фінансових груп Ігоря Палиці та покійного Ігоря Єремєєва. Після 2019 між Палицею та наступником Єремєєва у бізнесі Степаном Івахівим настав мир. І зараз представники групи Єремєєва «Воля народу»  активно влилися в будівництво партії «За майбутнє».

В мери вони сьогодні висунули Ігоря Поліщука.

Ігор Поліщук
Ігор Поліщук

«У колишнього в.о. голови Луцька дуже хороші шанси на перемогу, зважаючи на те, що на нього працюватиме весь медійний ресурс Палиці та Івахіва. Крім того, він за ці роки став звичним для містян як людина, яка розв’язує їхні проблеми. Та й підтримка самого Палиці в регіоні зіграє на користь кандидата», – вважають експерти.

Команда депутата Луцькради Андрія Покровського «Громадянський рух «СВІДОМІ»

Друге місце на виборах в раду може отримати команда депутата Луцькради Андрія Покровського, який є засновником Громадянського руху «Свідомі», – пишуть БУКВИ.

Андрій Покровський
Андрій Покровський

Покровський свого часу був у «Солідарності» та не надто прив’язувався до Порошенка.

«У самого руху дуже добрі рейтинги в місті, і Покровський міг би становити гідну конкуренцію Поліщуку, але власник торговельного центру і IT-бізнесу здебільшого живе не в Україні, а тому рух висуває в мери Аллу Надточій, яка колись була в партії «Самопоміч», – зазначають експерти.

Алла Надточій
Алла Надточій

Команда «Слуги народу»

Від «Слуги народу» йтиме в мери керівник Ради голів ОСББ Луцька Роман Бондарук.

Саме на роботі з ОСББ він заробив непоганий рейтинг і впізнаваність у місті. Щоправда, і антирейтинг у колишнього представника «Батьківщини»  теж є.

Місцеві ЗМІ його не раз звинувачували у причетності до рейдерських схем.

Роман Бондарук
Роман Бондарук

Команда «Голосу»

Команда “Голосу” підтримала на виборах колишнього мера міста Богдана Шибу, який був ще до Миколи Романюка.

«Молоді лучани його не знають, тому можуть проголосувати. А старші навряд чи згадають його як хорошого мера, кажуть співрозмовники Букв у місті», – зазначають у виданні.

Богдан Шиба
Богдан Шиба

Команда «Європейської солідарності»

Штаб «Європейської солідарності» в Луцьку очолила Юлія Вусенко.

«Але чи піде це партії в плюс, зважаючи на те, що екссекретар асоціювалася з «Самопоміччю», яка критикувала Петра Порошенка, поки незрозуміло. Та й за домінування групи Палиці в регіоні кандидат від ЄС навряд чи зможе поборотися за перші позиції в мерських перегонах», – вважають експерти.

Юлія Вусенко
Юлія Вусенко

Зі слів головного редактора ІА «Конкурент», сьогодні є три самостійні серйозні команди, які ведуть незалежну гру, готуючись до місцевих виборів у Луцьку.

«Це політичні групи Ігоря Палиці, Андрія Покровського та Слуги народу», – зазначив він.

Коментар
Код блоку:
13/08/2022 Субота
13.08.2022
12.08.2022
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром