Чому Палиця призначив Сачка у «Волинь»: плюси і мінуси рішення

Новий головний тренер «Волині» – Василь Сачко – людина, ім’я якої гриміло у Луцьку під час кар’єри футболіста, один із найяскравіших бомбардирів в історії «Хрестоносців».
Про це інформує Fan-project Volyn
Чому Палиця призначив Сачка у «Волинь» – Fan-project Volyn та Спорт на Районі пропонує переглянути плюси і мінуси такого рішення:
Василь Сачко, 45 років. Характер нордичний. Особистість легендарна, багато не говоритиме, зайвого не обіцятиме. Школа в нього – відомо чия.
У 38 років Сачко отримав шанс усього свого життя — закріпитися у «Ворсклі».
У 45 років він спробує стати героєм ще крутішим, нім людина, яка колись привезла його в Луцьк з Донбасу. Скористається шансом вивести «Волинь», де він вже став легендою-гравцем, — буде героєм-тренером.
Заплавиться – і може ще довго не знайти команду. З тренерськими ліцензіями тепер багато іменитих екс-футболістів, які у міжсезоння на телефонах сидять в очікуванні дзвінка.
Заздрити Василю Вікторовичу нині немає причин з багатьох причин.
Плюси Василя Сачка:
- Звик працювати в умовах бардака. Це важливо для Луцька, де завжди штормить з фінансами. У Ворсклі Василь Вікторович 5 років мучився із новими керівниками клубу після загибелі Бабаєва. Тому у Луцьку йому вже не дуже страшно.
- Василь – «свій». В тому сенсі, що матиме кредит довіри вболівальників, а багато часу на оцінювання обстановки, звикання та знайомство він взагалі не потребує. Двоє його помічників взагалі все знають всередині клубу. Та й останні два роки Сачко щоразу був на домашніх матчах «Волині».
- Сачко мусить бути голодним до роботи і розглядати призначення як певний виклик. Бюджет у нього, найімовірніше, зріжуть вдвоє до 30 млн грн на рік. ОК – а як щодо доказати, що і з такими фінансами можна вирішувати завдання?
- Вплив Кварцяного мінімізовано. Двері кабінету головного тренера напроти Кварца, але не поруч. Сачку дали карт-бланш на формування команди.
Мінуси Сачка:
- Його «Ворскла» попри єврокубки і бронзу в 2018 році не часто вражала грою. В останні роки виїжджали на якісних лідерах – Шарпарі, Чеснакову, Мякушко, Коломойцю, Кобахідзе, Ребенку, Кулачу, Шусту. Ще у Сачка були ой які помічники – Лазоренко і Балан. У Луцьку цього всього не буде, принаймні спочатку.
- Кажуть про Сачка-фізрука. Ось його симптоматичні вказівки: «М'яч ходить!», «Боротьба!», «Підбір!». Так, це ілюстрація нового варіанту "бий-біжи", але навіть з такою установкою «Ворскла» в ЛЄ зуміла двічі забити «Арсеналу» на Емірейтс, ледь не перемогти "Спортинг" і виграти в Карабаха.
- Чи буде «бий-біжи» знову в Луцьку – побачимо по першим матчам.
- В.В. два роки був без практичної роботи. Сачко пішов з Полтави навесні 2018-го після невиходу в першу групу УПЛ. Це значний термін і треба сподіватися, що він тримав себе в хорошій тренерській формі.
Що тривожить вболівальників?
Перший візит Сачко зробить в київську штаб-квартиру Палиці і це будуть питання бюджету. Йому доводиться з нуля визначатися по складу.
Цілком ймовірно, що команда будуватиметься ще цілий вересень, коли на існуючу основу, складену частково із найсильнішої молоді, частково з тих, кого вмовлять залишитися, нанизають кількох вільних агентів.
Чи витримає вплив ззовні? Чи стане достатньо самостійним (принаймні бажаємо йому легкого диктаторства) і водночас сприйматиме критику від оточення. Цей чинник не варто недооцінювати, бо Василь Вікторович вже обпікся в подібній ситуації у Полтаві (мусимо щоразу проводити паралелі).
У «Ворсклі» тривали чвари із віце-президентом Лисаком і Фундератом, екс-директором академії "Шахтаря", з подачі якого в Полтаві почали з'являтися легіонери, часто незрозумілі.