Місто виконаних бажань: п’ять міських локацій, де здійснюються найзаповітніші мрії

23 Квітня 2017, 17:27
2642 Джерело: elen-feliz.livejournal

Луцьк насичений історією та містикою, тому не дивно, що місто має багато знакових місць, де, за переказами, збуваються загадані бажання.

У кожному місті є куточок чи пам’ятка, до якої масово йдуть туристи, щоб кинути монетку, потерти або прикласти руку, загадати бажання і воно, обов’язково збудеться – пише «Таблоїд Волині».

Луцьк – не виняток, тому час добре продумати, чого хочеться найбільше, і швиденько вирушати в пошуки необхідних локацій.

Лев біля Будинку архітектора

Про цю статую лева, що виконує бажання, ходить чимало чуток. Кажуть, якщо прошепотіти йому на вушко найпотаємнішу мрію, вона незабаром здійсниться. Стоїть містичний лев на подвір’ї славнозвісного будинку архітектора та скульптора Миколи Голованя. Багато лучан стверджують, що їхні бажання лев таки здійснив.

«Зустрічалась я якось з Олександром. Не скажу, що любов палка у нас була, але симпатія таки існувала. Якось із подругою гуляли по Старому місту та й прийшли до Будинку архітектора. Ну й згадали про того лева. Подруга щось там йому довго шепотіла, а я ж більш скептично до таких речей ставлюся. Підійшла та й буркнула «Хочу заміж за Сашу». Швидше заради розваги, ніж всерйоз. І що ви думаєте? З тим кавалером я розійшлася, але через рік таки вийшла заміж за Олександра, тільки іншого», – сміється лучанка Настя.

 

Міст закоханих у «Сіті-Парку»

Серед закоханих є гарна традиція – скріплювати свої почуття замочками. Чіпляють їх, найчастіше, на містечках. З появою у Луцьку «Сіті-Парку» заручені та одружені містяни почали впроваджувати цей звичай саме тут, на невеликому місточку, який в народі швиденько назвали «міст закоханих».

«Ми з дружиною були одними з перших, хто там свій замок повісили. То, швидше, ідея жінчина була. Не знаю, чи вплине цей ритуал на наше сімейне життя, але поки у шлюбі ми щасливі. Хоча й живемо з тещею. Певно, міцно «скріпило» нас на тому містку», – жартує лучанин Олексій.

 

Фонтан у ТЦ «Варшавський»

Ну і, звісно ж, мусить у місті бути фонтан з монетками. Якщо давним-давно всі кидали копієчки «щоб бажання збулось» у фонтан в центрі міста, то зараз серед лучан та гостей Луцька є новий «фаворит» – фонтан у ТЦ «Варшавський».  Чи виконує він бажання – питання спірне, але, як то кажуть, монетку кинути не шкода.

«Не повірите, але моє бажання збулось. Мабуть, просто дуже щиро цього хотіла. Тричі кидала монетку і тричі одне й те ж загадувала. Отримала те, чого хотіла!», – стверджує лучанка Наталка.

 

Чарівні звірі кликуна в Луцькому зоопарку

Відносно недавно по всьому Луцьку з’явилися скульптури кликунів. Один з них «оселився» в міському зоопарку неподалік ведмежого містечка, та ще й не сам, а зі своїми звірятами. В ногах у нього сидить їжачок, за спиною виглядає білочка, а в руках кликун тримає зайчика. Кажуть, якщо потерти когось зі звірят, загадавши при цьому бажання, то воно здійсниться.

«Мої діти знають про те, що ці звірята виконують бажання. Принаймні, донечка переконує, що загадала написати контрольну з математики на 11, і зайчик їй у цьому допоміг. Хоча, думаю, значну роль відіграло і те, що доня готувалася ретельно. Як би не було, щоразу, як приходимо у зоопарк, діти біжать до кликуна і труть білочку, зайчика чи їжака», – каже мама Світлана.

 

Старий колодязь у замку Любарта

Всі, хто навідується до замку Любарта, обов’язково проходять повз стару криницю з кришталево чистою джерельною водою, розташовану біля північно-західної стіни фортеці. А дехто ще й кидає в неї монетку, загадуючи бажання. Туристи стверджують, що воно збувається, і то досить швидко.

«До Луцька з чоловіком навідуємося двічі на рік. У нас тут багато друзів, тож це місто для нас – гарний куточок для відпочинку. Обожнюємо замок і, звісно ж, кидаємо в старий колодязь монетку. Бажання як такого не загадуємо, але завжди кажемо «На щастя!». Не знаємо, чи цей ритуал діє, але ми – щасливі!», – сміється киянка Олександра.

2

 

Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Район.Луцьк» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу телефонуйте +38 066 413 29 28 або пишіть на редакційну електронну адресу [email protected]

Коментар
19/04/2024 Четвер
18.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром