Свічки, цигарки та актори, що з’являються через вікно: лучанам показали виставу за романом Ліни Костенко

У Луцьку львівські театрали представили для лучан виставу «Берестечко» за романом української письменниці Ліни Костенко.
Показ відбувся у суботу, 22 квітня – повідомляє прес-служба мистецького об'єднання «стендаЛь».
Майстерня українського театру ҐЕРЦЬ вперше виступає у Луцьку. Її керівник, режисер Данило Слюсар каже, що виступ у кожному місті відрізняється, як відрізняються сенси, що пропонує вистава.
«Кожного разу це щось нове. На Сході України, наприклад, зараз можна почути і віднайти зовсім інший сенс, ніж, наприклад у Луцьку», – говорить режисер.
Організатор заходу у Луцьку – мистецьке об’єднання «стендаЛь».
Окрім нових сенсів, постановка у Луцьку була багата цікавими режисерськими прийомами. Так, головна героїня прийшла на спектакль через вікно філармонії, спустившись сходами з проспекту Волі.
Жінка в чорному вела безперервний діалог із гетьманом, що потрапив у пастку історії та пастку власного сумління. Між тим героїня палила та постійно пересувалася приміщенням, інколи навіть між рядами глядачів, роблячи їх безпосередніми учасниками дійства.
Слова, палко вимовлені героєм Хмельницьким у монолозі, звучали як ніколи актуально, і стосувалися не присипаної пилюкою української історії, а буремного сьогодення та вічної української боротьби за свою незалежність:
«Ми воїни. Не ледарі. Не лежні.
І наше діло – праведне й святе!
Бо хто за що, а ми – за незалежність.
Отож – нам так і важко через те».
Історія, яка постійно триває у минулому і сьогоденні, та ризикує продовжитися у майбутньому. Історія зради і поразки, та історія шляху до нових перемог не залишила байдужим жодного глядача.
Наприкінці вистави всі вони могли залишити свої відгуки у привезеному львів’янами чорному блокноті. Режисер театру Данило Слюсар каже, що у їхньому репертуарі є ще чимало цікавих робіт, і вони хочуть чим швидше показати їх вдячній волинській аудиторії.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром