Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Обсерваторія зсередини
Обсерваторія зсередини

Луцька обсерваторія зсередини. Чи дивилися тут на зірки?

17:52 08.08.2020
2392

Показали, як виглядає обсерваторія Палацу учнівської молоді в Луцьку, яку збудували ще в кінці 1970-х.

Нині в Луцьку відновлюють обсерваторію, що розташована на даху палацу учнівської молоді.

Чотири десятки літ вона не працювала. Чи дивилися там на зірки, з’ясовували журналісти ІА «Конкурент».

З історії. Приміщення Палацу учнівської молоді, що на Шопена у Луцьку, збудували у 1973 році. Його розділили між двома установами: Палацом учнівської молоді (тоді Палац піонерів) і Станцією юних техніків. Пізніше Станцію перейменували у Центр науково-технічної освіти, а ще пізніше – у Центр науково-технічної творчості. Сьогодні тут продовжують діяти дві установи. Разом з приміщенням звели і обсерваторію, що належить Луцькому міському центру науково-технічної творчості. Центр займає третій поверх будівлі. Звідси можна піднятися на дах і до купола, а звідти – у обширні глибини Всесвіту на сотні тисяч і мільйони кілометрів вгору.

Наразі тут звершують ремонт. Незабаром встановлять телескоп.

«Сьогодні тут залишився тільки корпус від того телескопа, який колись працював. Коли мене призначили директором Центру у 2002 році, обсерваторія вже не працювала. Вона не працювала вже тоді, коли я у 1995 році закінчував університет. Я поставив собі ціль її відновити», - каже директор Центру науково-технічної творчості Ігор Данильчук.

Ще позаторік з бюджету міста виділили гроші на проєктно-кошторисну документацію, торік – на облаштування обсерваторії. Ремонтні роботи коштували бюджету понад 800 тисяч гривень. Крім двох телескопів, там буде комп'ютерне обладнання, проєктор і фотоапарат для астрофотографії (це ще 218 тисяч гривень.
Знизу під куполом є невелика кімнатка. Тут стоятиме робочий стіл вчителя і овальний стіл, розрахований на 10 дітей. Тобто, учні спершу працюватимуть теоретично, а потім безпосередньо проводитимуть дослідження за телескопом.

«На цю мить у нашому Центрі функціонує гурток астрономії. Він працює на базі гімназії №18. Його веде вчитель фізики, інформатики та астрономії Роман Поліщук. У перших числах вересня ми плануємо запустити роботу в обсерваторії. Відповідно, діти приходитимуть проводити дослідження сюди. Я планую ще зв'язатися із викладачами СНУ для того, щоб викладачі працювали тут і з нашими дітьми, і зі студентами. Крім того, будемо шукати людину на посаду завідувача астрономічної обсерваторії, щоб надати можливість відвідувати обсерваторію пересічним лучанам, сім'ям з дітьми», - каже директор.

Колишній керівник луцької станції юних техніків Дмитро Гнатюк розповідає, що з моменту заснування у 1973 році обсерваторія працювала, і навіть приймала учнів. Щоправда, там не було опалення, а вчитель астрономії, який паралельно працював в університеті, дуже швидко звільнився. Тому до середини 80-х двері обсерваторії вже були зачиненими.

А от його колега Сергій Денисов (колишній керівник судномодельного гуртка) стверджує, що запрацювали заклади не у 73-му, а в 78-му році. І що відвідувачі луцької обсерваторії так ніколи і не бачили зірки. Вчителі ходили туди хіба «на перекури», а телескоп, припускає, навіть не розпаковували.


Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
23 вересня
Вчора
21.09.2020