Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Загальна сума боргів на газовому ринку сягнула 114 мільярдів гривень, – Перша енергетична асоціація України

16:01 03.08.2020
2517

Сума заборгованості населення за газ та послуги теплопостачання вже перевищує 114 мільярдів гривень.

У Першій Енергетичній Асоціації України відзначають, що значні борги негативно впливають на фінансовий стан НАК «Нафтогаз України» та призводять до зменшення відрахувань до державного бюджету.

«Стрімке збільшення заборгованості за газ та постачання тепла негативно впливає на фінансові результати компаній, які перебувають у державній власності. В першу чергу, це призводить до зменшення суми дивідендів, яка має бути перерахована до державного бюджету», говорить віце-президент ПЕАУ Віктор Меркушов.

Експерт пояснив, що такі компанії як НАК «Нафтогаз України», ТОВ «Оператор ГТС України» та його попередник АТ «Укртрансгаз» вимушені формувати резерви під безнадійну заборгованість. Внаслідок чого, зменшується сума прибутку компаній, з якої сплачуються дивіденди до державного бюджету. Тому списання таких безнадійних боргів призведе до фінансового оздоровлення державних компаній.

Таке рішення проблеми боргів запропоновано в законопроекті №3800-1 було ініційоване групою депутатів майже з усіх фракцій. Аналогічне рішення - списати безнадійні борги - вже прийнято на ринку електроенергії. Верховна Рада України ухвалила закон про списання старих боргів між учасниками ринку і 15 липня його підписав президент.

Законопроектом передбачено механізм по списанню заборгованості по всьому ланцюжку житлово-комунальних послуг для населення. Це дозволить провести фінансове оздоровлення та забезпечити економічну стабільність як всіх підприємств галузі, так і ТОВ «Оператор ГТС України» та НАК «Нафтогаз України».

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
25 вересня
Вчора
23.09.2020