Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Кожен п’ятий споживач газу не сплатив рахунки через коронавірус

12:18 31.07.2020
2102

У першому півріччі на газовому ринку не вдалось досягти прийнятного рівня сплати за доставку газу.

Борги споживачів перевищують два мільярди гривень, тобто не був сплаченим кожен п’ятий платіж. Про це повідомляє пресслужба АТ «Волиньгаз».

«У першому півріччі цього року громадяни залишили без сплати за розподіл газу один місяць. Точніше – 20% рахунків за розподіл газу в період з січня по липень залишились несплаченими. Тому оператори ГРМ не отримали гроші за роботу, що була зроблена для доставки газу в оселі 12 млн клієнтів, які перебували на карантині», – про це на Ukrainian Gas Open заявив Сергій Кібітлевський, фінансовий директор АТ «Вінницягаз».

Читайте також: Волинські газовики цьогоріч планують повірити близько 20 тисяч лічильників

Криза платежів, пов’язана з наслідками Covid-19 є проблемою для галузі і є причиною накопичення заборгованостей на ринку. Заборгованість населення за газ, послуги постачання тепла та доставку газу вже перевищує 70 млрд грн.

«Проте нинішня економічна ситуація не дозволяє збільшувати навантаження на споживача. Тому держава має прийняти кардинальне рішення і розглянути можливість списання заборгованості на ринку газу, яка сформувалась через те, що тарифи не покривають витрат постачальників комунальних послуг. Неприпустимо перекладати ці борги на споживачів», – вважає фінансовий директор АТ «Волиньгаз» Андрій Тимчишак.


Нагадаємо, в середині липня у Верховній Раді зареєстрували законопроект щодо забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу. Він передбачає механізм щодо списання заборгованості по всьому ланцюжку доставки газу для населення та підприємств ТКЕ. Це дозволить провести фінансове оздоровлення та забезпечити економічну стабільність і всіх підприємств галузі, і державного Оператора ГТС.

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
9 серпня
Сьогодні
Вчора
07.08.2020
06.08.2020