Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Волинські газовики цьогоріч планують повірити близько 20 тисяч лічильників

16:04 30.07.2020
1964

За кошти, які «Волиньгаз» одержує від тарифу на розподіл газу, цьогоріч компанія планує повірити 19 700 приладів обліку газу побутових споживачів.

Всього ж на Волині 44 тисячі неповірених лічильників газу. Корективи в роботу газовиків вносить і карантин. Про це в прямому ефірі Громадського інтерактивного телебачення повідомив директор технічний АТ «Волиньгаз» Павло Козюк.

На сьогодні послуга ДП «Волиньстандартметрологія» з повірки одного лічильника газу коштує 33 грн. Ця сума передбачена в тарифі на розподіл газу, який затверджує для газорозподільної компанії «Волиньгаз» держрегулятор НКРЕКП. Тому для споживача газу вона безплатна. Повірку сучасних лічильників спеціалісти здійснюють раз на вісім років, а старіших моделей – раз на 5 років. Відповідальність за невчасну повірку лічильників непередбачена для споживача.

«Діяльність «Волиньгазу» контролює Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Відповідно вона затверджує нам тариф на розподіл газу і за ці кошти, що сплачують споживачі за послугу з розподілу газу, ми здійснюємо відповідні роботи, зокрема, повірку лічильників газу.

Оскільки тариф із 2016 року держрегулятор нам не переглядав, залишався на рівні 71 коп. за 1 м.куб., тому ці роботи не вдалось виконувати в повному обсязі. На сьогоднішній день, тариф був переглянутий у два етапи. Та з 1 січня становив 91 коп., а з 1 липня вартість цієї послуги зросла до 98 коп. Хоча планували 1 грн 10 коп. за 1 м. куб.» – зазначає технічний директор АТ «Волиньгаз» Павло Козюк.

Понад 90% волинян забезпечені лічильниками газу. 218 тисяч побутових споживачів із 240 тисяч, які використовують газ у побуті, в оселях мають прилади обліку газу. Оператор газорозподільної мережі (ГРМ), виконуючи свої ліцензійні умови, повірку здійснює спільно з фахівцем державного підприємства «Волиньстандартметрологія». На повірку передбачено два місяці.

Читайте також: Неплатежі населення за доставку газу сягнули 700 мільйонів гривень

«25% лічильників, які повіряють спеціалісти, підлягають заміні. Їх замінюємо на нові безплатно. Решту приладів обліку, які визнані придатними для використання, повертаємо в домівки волинян», – роз’яснює технічний директор АТ «Волиньгаз» Павло Козюк.

З приводу повірки лічильників побутові споживачі можуть одержати консультації в онлайн-режимі в менеджерів Центрів обслуговування клієнтів та Контакт-центрі за такими номерами: 067 33 39 104 та (0332) 280 – 104. Відповідна інформація розміщена й на офіційному веб-порталі «Волиньгаз». Також авторизовані споживачі мають чудову можливість усі газові питання вирішувати в «Особистому кабінеті» на сайті 104.ua.

Довідково: АТ «Волиньгаз» обслуговує понад 7, 7 тис. км. газопроводів різного тиску. Компанія не продає газ, а здійснює розподіл природного газу для майже 250 тис. побутових споживачів та понад 4 тис. підприємств Волинської області. Аварійно-диспетчерська служба «104» АТ «Волиньгаз» працює цілодобово та без вихідних.

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
9 серпня
Сьогодні
Вчора
07.08.2020
06.08.2020