У Луцьку бійці АТО зцілювалися писанкарством

13 Квітня 2017, 19:51
1553

Напередодні Великодніх свят бійці, котрі проходять реабілітацію в обласному госпіталі інвалідів після бойових дій на сході України в рамках благодійного проекту «Мистецька терапія» мали можливість поринути у світ писанкарства в обласному краєзнавчому музеї.

Волинські солдати з цікавістю оглянули традиційну обласну виставку «Волинська писана», від науковців та фахівців краєзнавчого музею почули багато корисної і нової інформації з історії писанкарства, дізнались про походження волинської писанки та крашанки з древніх часів і до сьогодення, – повідомляють організатори.

Але найцікавішим моментом була участь кожного  солдата у майстер-класі по розпису своєї  індивідуальної писанки, який майстерно провела завідуюча етнографічним відділом Людмила Мірошниченко-Гусак.

Кожен воїн з дитячим ентузіазмом та неймовірним захопленням і серйозною дорослою відповідальністю створював власну писанку, щоб на Великдень, у родинному колі, потішити своїм мистецтвом розпису пасхального яйця дітей, дружину, батьків.

У своєрідному конкурсі по розпису писанок кожен із солдатів мав можливість проявити свою фантазію, а розписане пасхальне яйце солдата, 51-ї військової бригади Павла Юрчука, за словами працівників краєзнавчого музею, могло б прикрасити не одну виставку справжніх майстрів писанкарства.

Лікар обласного госпіталю інвалідів Руслан Ізмаілов теж підтвердив думку щодо позитивного впливу такого психологічного лікування, яке за посередництвом «Мистецької терапії» постійно проводиться для поранених бійців АТО  і в духовному плані дієво сприяє покращенню їхнього морального стану.

Бійці щиро подякували усім організаторам цієї незабутньої зустрічі за захоплюючу мандрівку в багатий світ мистецтва писанки, домашню атмосферу спілкування і відмітили, що такі душевні  мистецькі зустрічі позитивно впливають на їхню реабілітацію після повернення з АТО.

Як оберіг свого зцілення від тілесних і духовних ран кожен  солдат взяв з собою власноруч розписану пасхальну писанку.
 

Коментар
05/08/2021 Четвер
05.08.2021
04.08.2021