12 цікавих фактів, які ви могли не знати про в.о. мера Ігоря Поліщука

04 Квітня 2017, 10:07
10817

Кар'єра 28-річного очільника фракції «УКРОП» Ігоря Поліщука за чотири роки у політиці розвивається просто карколомно. Після смерті депутата Леоніда Лаби він вперше заходить у міську раду, а після кончини міського голови Миколи Романюка опиняється  біля керма Луцька. 

Так, Поліщука обрали секретарем Луцькради 21 березня 2017 року під час чергової сесії. За результатами таємного голосування 23 обранці громади підтримали нову кандидатуру на керівну посаду. Щоправда, таємного у голосуванні було мало, адже представники чотирьох фракцій – «Солідарність», «Самопоміч», «Свобода» та «Народний контроль», одразу публічно заявили про відмову брати участь у голосуванні до ухвали суду щодо законності зняття з посади Юлії Вусенко.

29 березня, після відповідного рішення під час сесії Луцькради, Ігор Поліщук приступив до виконання обов’язків Луцького міського голови.

 

Біографічна довідка

Народився 1 липня 1988 р. в місті Луцьку. Середню освіту здобув у Луцькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 15.

2005-2013 рр. –  навчання у Київському національному університеті внутрішніх справ та Національному юридичному університеті ім. Ярослава Мудрого.

2010 – 2011 р. працював помічником адвоката.

З 2012 р. – головний юрисконсульт Благодійного фонду «Фонд Ігоря Палиці – Новий Луцьк», юрист громадської приймальні народного депутата України Ігоря Палиці.

З серпня 2013 р. – депутат Луцької міської ради від виборчого округу № 10, висувався від Соціалістичної партії України, член депутатської групи «Новий Луцьк».

На місцевих виборах у 2015 році вдруге став депутатом Луцької міської ради, балотувався за списками партії Українське об'єднання патріотів - УКРОП.


 

Район.Луцьк пропонує ознайомитися  з 12 цікавими фактами про нового, хоч і офіційно тимчасового керманича міста.

 

ІГОР ПОЛІЩУК ЇЗДИВ НА НАВЧАННЯ ДО КИЄВА ТА ХАРКОВА

З 2005 по 2010 роки Поліщук навчався на юридичному факультеті Київського національного університету внутрішніх справ, який закінчив із відзнакою. А у 2011 розпочав навчання на заочному відділенні магіcтратури Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого (факультет підготовки професійних суддів), яке завершив 2013 року.

1

3
Фото зі сторінки Ігоря Поліщука в соцмережі Вконтакте
Фото зі сторінки Ігоря Поліщука в соцмережі Вконтакте

 

ПЕРШІ ВИБОРИ – ВІД СОЦІАЛІСТИЧНОЇ ПАРТІЇ І З СОЦІАЛЬНИМИ КАРТКАМИ

Зі студентської лави Ігор Поліщук потрапив на лаву депутатську. У червні 2013 року помер депутат Луцької міської ради Леонід Лаба. В результаті виборів в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №10 Ігоря Поліщука обрали депутатом Луцької міської ради. Кандидатуру Поліщука висунула Луцька міська партійна організація Соціалістичної партії України. До речі, в офіційному досьє на сайті партії УКРОП про цей факт не згадується.

Під час виборчої кампанії журналісти зафіксували, що Ігор Поліщук роздавав виборцям соціальні картки у 100 гривень на покупки в супермаркети «Пакко». Взамін просив людей проголосувати за нього 18 серпня на проміжних виборах до міськради. Детальніше можна почитати тут.

 

СЕРЕД ДЕПУТАТІВ VI СКЛИКАННЯ ПОЛІЩУК БУВ ОДНИМ ІЗ НАЙМОЛОДШИХ

Приєднавшись до депутатського корпусу шостого скликання на три роки пізніше, Поліщук став одним із наймолодших обранців громади. На момент обрання йому було 25 років.

До роботи, як зазначають у ЗМІ, обранець громади готувався ретельно, а от з колегами знайомитися не поспішав.

«Перед роботою я ознайомився зі всіма нормативними документами, які регламентують діяльність депутата міської ради, Закон України про статус депутата місцевої ради, Закон про місце самоврядування, Регламент Луцької міської ради, тому до роботи готовий», – розповідав журналістам Ігор Поліщук по завершенню першого дня роботи.

Автор фото - Наталія Пахайчук
Автор фото - Наталія Пахайчук


 

ОБРАЛИ ВДРУГЕ НА «РІДНОМУ» ОКРУЗІ

По завершенню роботи у минулій каденції, судячи з опитування жителів округу, яке здійснював Район.Луцьк, більшість виборців не надто цікавилися, що зробив їхній депутат. А частина мешканців району взагалі не знала свого депутата. Натомість Поліщука це дивувало, адже, за його словами, не помічати разючих змін в окрузі міг хіба що байдужий.

Тим не менше, у 2015 році Ігор Поліщук вдруге став депутатом міської ради. За даними паралельного підрахунку голосів, що здійснювала Волинська обласна регіональна парторганізація політичної партії «Українське Об’єднання Патріотів – УКРОП», він отримав 38,33 % від загальної кількості голосів виборців по округу.


 

ПІД ЧАС МАЙДАНУ НИНІШНІЙ КОЛЕГА ПОЛІЩУКА СТАВИВ ЙОГО ВІТЧИМА НА КОЛІНА

23 лютого 2014 року заступника начальника обласного управління МВС Володимира Поліщука, який є вітчимом Ігоря Поліщука, силоміць привселюдно поставили на коліна.

Поліщук вийшов на сцену і почав просити вибачення у народу Волині. Натомість кілька демонстрантів вискочили за ним і силоміць поставили Володимира Поліщука на коліна. Серед них був нинішній депутат Луцькради Павло Данильчук. Він, зокрема, зауважив, що Володимир Поліщук «кришує» на Волині кримінальні схеми, для прикладу, організацію проституції.

 

ІГОР ПОЛІЩУК – МЕЛОМАН ТА КІНОМАН

В одному з інтерв’ю, Ігор Поліщук зізнався, що своїми хобі першочергово вважає кінематограф та музику: «Музику люблю різних стилів, різних напрямків − починаючи від класичної і закінчуючи роком. Кіно полюбляю ще зі студентських років. Подивився вже неймовірну кількість фільмів! Та, на щастя, ще вдається знаходити хороші фільми, які я не встиг подивитися», − розповідав Поліщук.

Улюбленими режисерами політика є Мартін Скорсезе, Френсіс Форд Коппола, Стівен Спілберг, Рідлі Скотт, Девід Лінч, Роберт Земекіс, Федеріко Фелліні, Бернардо Бертолуччі та інші.

1
Ігор Поліщук з вокалістом гурту ТНМК Фаготом
Ігор Поліщук з вокалістом гурту ТНМК Фаготом

 

БУВ ВЛАСНИКОМ ЗМІ

До 1 березня 2016 року Ігор Поліщук мав частку в підприємстві «Волинські новини», до складу якого входить однойменна газета та інформаційне агентство. Тож «мережевої» популярності політику не бракувало. Крім того, Поліщук є активним користувачем соціальної мережі Facebook.

На його особистій сторінці можна побачити не тільки дописи, що стосуються професійної чи депутатської діяльності.

До прикладу, у 2015 році Ігор Поліщук виклав у мережу своє фото з мамою.

1

 

СКАНДАЛИ – ПАРУБІЯ ОБРАЗИВ, А ЗА ЄВРЕЇВ ЗАСТУПИВСЯ

Ігор Поліщук зазвичай поводить себе стримано і толерантно, його поведінка підкреслено інтелігентна. Однак, як і годиться українському політикові, вміє влізти у скандали. Щоразу «чесалки для язика» за участі Поліщука набували резонансу.

Спершу з подачі укропівця партійного квитка «Батьківщини» позбувся Сергій Григоренко, який ще у лютому 2016 року очолював луцький міський осередок «білосердечних». Приводом до виключення з лав партії стало висловлювання Григоренка: «Жиди у 18 та 19 столітті споювали українців, і підприємці, які торгують алкоголем – «новітні жиди», які, користуючись бідністю і складною ситуацією, споюють українців».

Ігор Поліщук назвав це неприпустимим у цивілізованому світі проявом антисемітизму та подав заяву в Управління Служби безпеки України у Волинській області і в Головне управління Національної поліції України у Волинській області про кримінальне правопорушення.

Ігор Поліщук та Сергій Григоренко
Ігор Поліщук та Сергій Григоренко

 

Але вже через два місяці й Ігор Поліщук неоднозначно прокоментував призначення Андрія Парубія спікером Верховної Ради України та виступ Юрія Луценка у парламенті.

Торік 14 квітня Поліщук написав про Парубія: «Мав нагоду особисто спілкуватися з паном Парубієм. Ознаки легкої розумової відсталості, як то кажуть «на лице».

Про нинішнього Генпрокурора, а тоді ще простого нардепа Юрія Луценка, Поліщук написав: «Слухаю виступ Луценка в Раді. Каже, що опозиція в Україні – це п’ята колона, і що депутати, які вступили в коаліцію – це справжні солдати української боротьби за справедливість і краще життя і т.д. По-моєму за ним давно плаче лікарня ім. Павлова».

1

 

 

ЛЮБОВ ДО СПОРТУ

Ігор Поліщук з дитинства займаєтеся спортом, та, за його словами, намагається вести здоровий спосіб життя. Крім того, займається аматорським велоспортом та відвідує спортзал. Фотографіями, що підтверджують любов до спорту, він неодноразово ділився з друзями у Facebook.

2

2

1

 

ПОЛІЩУК СКОРІШЕ КУХАР, НІЖ «ГАРАЖНИК»

Як зазначав Ігор Поліщук в одному із інтерв’ю, страви для себе готує самостійно, адже полюбляє куховарити.

Щодо чисто «чоловічих» хобі, типу копирсання в автомобілі чи «гаражних» посиденьок, то таким не захоплюється. «Автомобіль, звісно, воджу. Але не більше. Так щоб просиджувати годинами в гаражі і руки в мазуті − не моє це», − розповідав політик.

1

 

 

ПОЛІЩУКОВИЙ СТИЛЬ

Перед камерами Ігор Поліщук завжди з’являється «при параді». На запитання журналістів, чи вплинуло депутатство на його манеру одягатися, відповідав, що ніяким чином, адже такому стилю надавав перевагу й раніше.

Крім того, він зауважив, що одяг обирає просто − аби подобався. Не гониться за брендами, адже важливо, аби річ була якісна та пасувала. Найчастіше на шопінг їздить до Києва, чи Львова, адже там більший вибір і нижчі, аніж в Луцьку, ціни. Гардероб оновлює за мірою необхідності, а речі, що не носить, віддає тим, хто відчуває в цьому потребу. «Це можуть бути спеціальні організації. Або віддаю просто знайомим, що відчувають фінансові труднощі. В село до родичів везу…», − розповідав депутат.

1

 

 

ДЕКЛАРАЦІЯ: чверть квартири, дві машини і долари у панчосі

В е-декларації Ігоря Поліщука йдеться, що він є співвласником (частка у 25%) квартири площею 68 квадратних метрів у селі Зміїнець. Також співвласниками цієї квартири є вітчим Володимир Поліщук, мати Марина Поліщук та брат Руслан Поліщук.

Також Поліщуку належать ділянка (550 кв.м.) із недобудованим дачним будинком (75 кв.м.) у селі Поляна Турійського району.

Ігор Поліщук має автомобіль Honda Civic 2007 року випуску, яку він придбав уже будучи депутатом Луцької міськради за 120 тисяч гривень. Також у декларації є Mercedes-Benz S320 2003 року випуску, який належить Сергію Барабашу.

У Поліщука у спів власності є ТОВ «Аспект права» (частка становить 50% або 150,5 тисячі гривень).

У 2016 році Ігор Поліщук отримав дохід обсягом 311,557 тисячі гривень. Із них зарплата у фонді Ігоря Палиці «Тільки разом» - 20,6 тисячі гривень, зарплата за сумісництвом у ПАТ «Енко» - 6,6 тисячі, дохід від заняття підприємницькою діяльністю – 279,3 тисячі. Окрім того, дохід Поліщука від відчуження цінних паперів та корпоративних прав становив 5 тисяч гривень (по 2,5 тисячі від Ірини Качан та Альони Трохимчук).

Джерело - Волинська правда
Джерело - Волинська правдаЧлени родини Ігоря Поліщука задекларували торішній дохід обсягом 648, 395 тисячі гривень. Зокрема мати Марина Поліщук – 230,336 тисячі гривень, із яких 87,8 тисячі – зарплата в управлінні освіти Луцької міськради, 2,9 тисячі – матеріальна допомога, 99,6 тисячі – дохід від відчуження нерухомості, 40 тисяч – дохід від відчуження рухомого майна.

Вітчим Володимир Поліщук торік заробив 102,377 тисячі гривень, із яких пенсія – майже 73,3 тисячі, зарплата у ДП «Прикарпатзахідтранс» Південно-західного акціонерного товариства трубопровідного транспортну нафтопродуктів – 15,073 тисячі, зарплата у ПП «Кобра-Луцьк» - понад 14 тисяч. 

Згідно з е-декларацією, заощадження родина зберігає тільки у готівці і тільки в доларах. Зокрема в Ігоря Поліщука – 32,5 тисячі доларів, у його вітчима Володимира Поліщука – 12,3 тисячі доларів.


 

За матеріалами Таблоїд Волині,Конкурент, Слово Волині, ВолиньPost, Волинські новини, «Солідарність».

 

Коментарі
04 Квітня 2017, 23:04
Коротко кажучи - прийшов хлопчина заробляти, щоб із прислужників укропу стати рівноправним інвестором.<br/>Весь його бізнес - Луцьк і його жителі.
05 Квітня 2017, 18:04
Заказуха - заказухой, але й не дивно, скоро ж потрібно робити вибір!!<br/>всі в одне слово хочуть, щоб щось змінилося в Луцьку, але молоді дорогу не дають!!<br/>Тоді питання, як щось змінитись має, як біля &quot;руля&quot; одні і ті самі старпери??
06 Квітня 2017, 12:42
Лучани не лоханітесь з цим кандидатом на пост мера.Ніякої практичної виробничої<br/>роботи, а тільки бла-бла. Щановні пенсіонери, які за гроші продали голоси і дали мандат Поліщуку <br/>прошу не продаватись знову, адже Вас більше йде голосувати ніж інщих категорій мешканців Луцька. На жаль так склалось що найбільш активним виборцем став пенсіонер з мізками забрудненими вірусами( мемеми)
13 Травня 2017, 07:38
Напевно якаб кандидатура тут не розглядалась її б все одно поливали брудом.Недовіра недовірою,але є ж люди які з радістю за нього проголосують.Нехай будуть вибори!
Коментар
04/07/2022 Понеділок
04.07.2022