Щодня 100 тонн врожаю: як українці збирають полуницю в Хорохорині

29 Червня 2020, 16:03
Полуниця 5684
Полуниця

Через карантин замість збирання полуниці в Польщі – українські працівники з'їхалися на збір урожаю до Хорохорина Луцького району. У невеличкому селі на Волині нині сезон: рекордні за 10 років урожаї, тож працівники їдуть підзаробити. Кажуть, через пандемію коронавірсу виїхати на роботу за кордон стало важче, а на Батьківщині вдається заробити не гірше.

Про це інформує «5 канал».

Людмила Дирда на заробітки до Хорохорина приїхала з сусіднього району. На цій плантації працює вже другий тиждень. Вродила полуниця добре, тому жінка сподівається цього року заробити не гірше, ніж за кордоном.

Каже: «Їздила я і за кордоном, працювала теж на полуниці. Зараз тут теж непогані заробітки, за день можна заробити 1200-1500 гривень, залежно як хто працює».

Полуницю в цьому селі вирощують 15 років. Започаткували ягідний бізнес у регіоні українські заробітчани, які працювали в Польщі. Тепер перетворили це на прибуткову справу та наймають сезонних робітників.

«Роботи досить багато – її потрібно декілька раз посапати від зілля, постелити, обробити, тут і трактором кілька разів. Мені подобається ця справа. Якби не подобалась, я б цього не робив, бо це важка дуже справа», – розповідає фермер Віктор Карпович.

Щодня на таких полях збирають 100 тонн врожаю. Сезон на Закарпатті та півдні України закінчився, тож гуртові покупці їдуть за ягодами сюди.

«У нас 250 дворів у селі всього. Не займається лише дворів 20, а то всі займаються вирощування полуниці. Приблизно вирощуємо полуницю на 300 га. Із різних кінців країни приїжджають сюди купувати полуницю», – хизується староста села Хорохорин Анатолій Мельничук.

Через дощову погоду сезон збирання полуниць змістився з початку червня на кінець місяця.

"Де опади були більш-менш оптимальні, то ми маємо врожаї, близькі до рекордних. У тих місцях, де надлишки вологи – там спалахи хворіб негативно вплинули на обсяг врожаю і його якість», – пояснює керівник відділу рослинництва Волинської ОДА Олександр Книш.

Фермери прогнозують, що сезон полуниць на Волині триватиме ще тиждень. Головне – аби була сприятлива погода.

Читайте також: Село полуничників і капусників: чому хорохоринці не хочуть на заробітки за кордон

Коментарі
30 Червня 2020, 22:18
Як можна з вами зв'язатись?І як до вас можна попасти на роботу?
01 Липня 2020, 01:01
Берете ще на роботу? Як з вами можна связатись!
01 Липня 2020, 01:02
Хочемо на роботу! Як з вами можна связатись??
Коментар
25/07/2021 Неділя
25.07.2021
24.07.2021