У Луцьку просять створити зоополіцію

05 Червня 2020, 09:10
Фото ілюстративне 3670
Фото ілюстративне

Чіпування домашніх улюбленців, штрафи за неналежне утримання тварин, облік безпритульних котів і собак, заборона евтаназії та створення спеціального відділу поліції – так у місті Луцьку пропонують боротися з жорстоким ставленням до тварин і проблемою безпритульних котів і собак. 

Таку петицію, адресовану виконувачу повноважень Луцького міського голови Григорію Пустовіту, 4 червня зареєструвала Людмила Жильчук, пишуть Волинські новини. Підписати її можна за посиланням.

Насамперед вона нагадала, що Україна підписала і ратифікувала Європейську конвенцію про захист домашніх тварин, а також наголосила, що, на жаль, проблема безпритульних тварин, насамперед собак і котів, вирішується в багатьох містах України в негуманний спосіб.

«Безпритульні тварини – це наслідок безвідповідального ставлення людини до свого чотирилапого друга. Тварин залишають на вулицях напризволяще, не отримуючи за це ніякого покарання», – зазначила авторка петиції.

Вона акцентувала, що для вирішення цього питання необхідно ініціювати внесення змін до Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», пропагувати вже прийняті закони, що стосуються захисту тварин, а також кримінальної відповідальності за негідні діяння, навчати усі верстви населення, особливо дітей і молодь, висвітлювати приклади гуманного ставлення до тварин і притягнення до відповідальності за жорстоке поводження з ними.

Окрім того, у петиції запропоновано:

– запровадити обов’язковий облік домашніх тварин;

– посилити покарання та розробити систему штрафів громадян у разі залишення домашнього улюбленця напризволяще чи порушення умов утримання;

– зобов’язати комунальні підприємства, покликані утримувати та прилаштовувати безпритульних тварин, забезпечити доступ до карантинних майданчиків представникам зоозахисних організацій разом із волонтерами, вести облік тварин, які надходять до закладу;

– заборонити евтаназію безпритульних тварин як метод регулювання їх чисельності;

– запровадити метод стерилізації як єдиний дієвий та гуманний метод регулювання чисельності безпритульних тварин;

– визнати котів частиною екосистеми міст, містечок, селищ;

– запровадити спеціальний відділ поліції (зоополіція або зооінспекція) з обов’язковою присутністю представників зоозахисних організацій, основними функціями якого будуть контроль за виконанням норм, що стосуються захисту тварин, та інформаційно-просвітницька робота з охорони тварин від жорстокого поводження.

Нагадаємо, волиняни вже зареєстрували петицію з вимогою заборонити завозити безпритульних тварин на територію Волинської області з інших регіонів країни. Збір підписів ще триває.

Читайте також: Ніжні і пухнасті: бездомні тварини Луцька, яких віддають у добрі руки. ФОТО

Коментар
Код блоку:
13/08/2022 Субота
13.08.2022
12.08.2022
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром