Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Вежа Чарторийських
Вежа Чарторийських

Підземні кімнати Старого міста, в які давно ніхто не заходив. ЗАКАМАРКИ

10:20 29.05.2020
1986

Ще два тижні тому про існування цих приміщень ніхто навіть не здогадувався. Надійно сховані під добрячим шаром землі, вони мовчки зберігали свої таємниці. Сьогодні ж підземелля вежі Чарторийських та католицької школи при костелі у Луцьку нагадали про себе. Імовірно, вперше за кілька століть.

У археологів є правило: якщо історична цегляна підлога має форму склепіння – це явна ознака того, що під склепінням є ще нижні приміщення. Так сталося і у Луцьку. У рамках проекту із відновлення «Старого міста» на території вежі та кляштору велися поточні ремонтно-реставраційні роботи. Саме тоді і вдалося під шаром землі знайти склепіння давно забутих підземних кімнат.


Нині тут пліч-о-пліч працюють будівельники та археологи. Перші приводять до ладу приміщення колишнього єзуїтського кляштору, а другі намагаються пролити світло у темряву підземних кімнат, аби розказати ще одну з історій древнього Луцька.


Читайте також: Ремонт століття: як піднімають з руїни рештки окольного замку і розчищають луцькі підземелля

Під керівництвом заступника директора Адміністрації історико-культурного заповідника у місті Луцьку Віктора Баюка студенти СНУ імені Лесі Українки розчищають територію, аби мати доступ до кімнат унизу. Їх там декілька. Одна, як розповідає Віктор Баюк, просто під вежею. Вона датується 15-м століттям. Кімнати під коледжем могли з’явитися на початку 17 століття. Вони з’єднані між собою, та, як припускають археологи, виходять у підземелля костелу Петра і Павла.


Стосовно призначення кімнат досі висувають лише гіпотези. Та, що під вежею, цілком могла бути складом боєприпасів, адже вежа Чарторийських була оборонною. Решта кімнат могли бути господарськими.


Щодня разом із шарами ґрунту археологи підіймають цікаві предмети: старовинні пляшки, уламки кахлів із чудовим орнаментом, цеглини із клеймом і таке інше. Проте, найцікавіше ще попереду. Внизу під товщею історії заховані кімнати. Порожні, темні і сухі. Зовсім скоро до них знову увійдуть люди.
Читайте також: Історики припустили, що могли зберігати у загадкових кімнатах вежі у Луцьку

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
14 липня
Сьогодні
Вчора
12.07.2020
11.07.2020