Студенти СНУ імені Лесі Українки долучаться до реставрації монастиря єзуїтів

ДПП «Охоронна археологічна служба України» Інституту археології НАН і Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки уклали договір про співпрацю.
На зустрічі під час підписання договору були присутні ректор вишу Анатолій Цьось, проректор з навчально-виховної роботи та рекрутації Юрій Громик, декан факультету історії, політології та національної безпеки Ярослав Ярош і заступник директора Державного історико-культурного заповідника, науковий співробітник Охоронної археологічної служби України Віктор Баюк. Про це йдеться на офіційному сайті навчального закладу.
Сторони домовилися про співпрацю в галузі дослідження пам’яток археології України. Зокрема, в спільній організації наукових досліджень у межах реалізації проєкту «Ремонтно-реставраційні роботи пам’яток архітектури національного значення: монастиря єзуїтів» й оборонної башти з муром у місті Луцьку. В цих проєктах візьмуть участь 10 студентів Лесиного вишу.
Читайте також: Ремонт століття: як піднімають з руїни рештки окольного замку і розчищають луцькі підземелля
Важливо те, що до експедиції Охоронної археологічної служби будуть залучати студентів Університету. Окрім цього, СНУ імені Лесі Українки й Охоронна археологічна служба здійснюватимуть спільні практичні пам’яткоохоронні заходи: наукові археологічні дослідження, конференції, семінари, лекції тощо.
Охоронна археологічна служба також допомагатиме нашому вишу кваліфікованими фахівцями-археологами, надаватиме наукові консультації, за потреби служба направлятиме співробітників для проведення лекцій, практичних занять зі студентами Університету.
«Будемо співпрацювати не лише в цих проєктах. Є ще державні та приватні замовлення. Будемо разом навчати дітей і виконувати завдання», – заявив Віктор Баюк.
Ректор Анатолій Цьось наголосив на тому, що така співпраця дуже важлива, адже вона містить елементи дуальної освіти, впровадження якої – один із пріоритетів вишу.
«Цей договір дає змогу нашим викладачам, студентам долучатися до виконання певних археологічних завдань. Це дуже важливо для нас. Сподіваємося на подальшу співпрацю», – підсумував Анатолій Цьось.
Читайте також: Які музеї функціонують в СНУ імені Лесі Українки
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром