Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Лікарі в Луцькій міській лікарні
Лікарі в Луцькій міській лікарні

Медики Луцької міськлікарні скаржаться на забезпечення засобами захисту

11:43 01.04.2020
2336

Міська влада виділила 5,9 мільйонів гривень на засоби захисту для міських закладів охорони здоров’я. 2,2 мільйони гривень – на засоби індивідуального захисту, понад 3 мільйони – на чотири апарати штучної вентиляції легень для міської лікарні й 500 тисяч на кисневі концентратори.

Про це в коментарі Район.Луцьк розповів начальник міського управління охорони здоров’я Володимир Лотвін.

Проте редакція має інформацію від медичних працівників міської лікарні, що таки елементарних засобів захисту в них немає, натомість змушені користуватися звичайними марлевими пов'язками.

Володимир Лотвін запевнив, що ця інформація не відповідає дійсності.

«Хто хоче додатково собі купити, перестраховується, то тут ми не заперечуємо. Але якщо заявляти, що нічого нема, то це теж не правильно. Інформація не відповідає дійсності. У міських закладах є запас. Запас був хороший. Але процес ішов, засоби використовували одноразово, а докупити ми не могли, бо на ринку нічого не було. Запаси зменшилися, але вони є», – наголосив головний медик Луцька.

Як пояснив Володимир Лотвін, вони вже поговорили з керівництвом міської лікарні щодо інформації на особистих сторінках від імені медзакладу.

«Ми вже провели бесіди з лікарями. Розповіли ним, скільки коштів виділила міська рада, скільки закупили засобів захисту, скільки є, і скільки ще в очікуванні. Проблема зараз в тому, що нема де закупити ці засоби захисту на ринку. Плюс є рекомендації від МОЗУ, що не всім треба респіратори. На кожному етапі є свій захист. У кого контакт із хворим більший, то цим людям потрібен обов’язково респіратор, рукавички, маски й окуляри. У деяких відділеннях треба тільки рукавиці, маска і халат», – наголосив Лотвін.

Однак, медики, назвали ці бесіди інакше: «нас почали строїти». Розповідають про те, як з початком карантинних заходів медзаклад не зміг організувати навіть прання робочого одягу, працівники змушені робити це в домашніх умовах. Також не влаштовує людей і якісь спецодягу: лікарі стверджують, що змушені приймати пацієнтів навіть «в паперових халатах з операційної».

На це Володимир Лотвін пояснив, що масок і костюмів нема де закупити. Замовити можна, кошти є, а надійти від постачальників це має невідомо коли.

«Хоча в наявності є запас. І ми отримали з державного резерву вчора (30 березня – ред.) 230 тисяч на область. З них 18,8 тисяч масок виділили на потреби Луцька. Міська лікарня отримала 15 тисяч масок безкоштовно», – наголосив головний медик міста.

Володимир Лотвін зауважив, що кілька днів тому освоїли вже орієнтовно 30% цих коштів, які додатково виділила міська рада. Процес закупки масок і рукавиць пройшов. Плюс, каже Володимир Лотвін, уклали договори на постачання іншої частини засобів захисту.

«Зараз в очікуванні. Скільки часу пройде – не зрозуміло. Постачальники посилаються на форс-мажор. Але як тільки засоби з’являться, одразу поступатимуть у лікувальні заклади міста», – запевнив Лотвін.

Нагадаємо, що керівництво області замовчувало інфікування коронавірусом директорки Лариси Духневич. Сьогодні, 1 квітня стало відомо про те, що захворювання виявили ще у чотирьох медиків, які працюють в реанімації Луцької міської клінічної лікарні.

Як коментувала для видання Район.Медицина медіа-юристка Тетяна Котюжинська інформація про інфікування медиків йде окремою графою у звітність для ВООЗ, тому що ці дані демонструють рівень захищеності або ні медичних працівників і їхнє бюджетне забезпечення під час пандепідемії.

Читайте також: У Волинській ОДА запевнили, що робити тести всім підряд не потрібно

Підписуйся на наш канал у Telegram: https://t.me/lutsk0

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
29 травня
Вчора
27.05.2020
26.05.2020