Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Голишів
Голишів

Водяний млин, крохмальня й гуральня: Голишів понад 100 років тому

16:15 01.02.2020
679

Голишів – один із населених пунктів Боратинської громади. Сьогодні село завдячує своїй популярності відомій на Волині фабриці солодощів «Ласка». Однак, статус «індустріального центру» Голишів отримав набагато раніше.

Про це повідомляє Боратинська сільська рада.

Вперше Голишів згадується 1463 року у листі польського короля і Великого князя Казимира. У документах того часу село, у якому була приватна митниця, фігурує як «Голєшов». Також відомо, що в середині XVI ст. у селі функціонував Луцький замковий млин, який був привілеєм короля Сигізмунда Августа.

На початку XX століття Голишів був відомий як населений пункт з передовими технологіями. Тут працював водяний млин на 18 тисяч пудів річного перемолу, крохмальня й гуральня, яка видавала 67 тисяч відер горілки щорічно, де застосовували унікальну технологію ректифікації – виготовлення чистого спирту. Цікаво, що інформація про господарювання на голишівській землі є у працях Київського агрономічного товариства.

Спеціалізувалося село і на вирощуванні картоплі. Голишівське картопляне господарство вирізнялося особливою сівозміною культур: 1) картопля, 2) картопля, 3) картопля, овес, 4) ячмінь з люпином, 5) люпин. Така схема давала можливість збирати рекордні врожаї картоплі. Завдяки такій спеціалізації Голишева у селі успішно функціонували винокуренний та крохмальний заводи.Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
23 лютого
Вчора
21.02.2020
20.02.2020
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин