Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

У місті смолоскипною ходою вшанували 99-ту річницю бою під Крутами

20:25 29.01.2017
1334

Кілька десятків лучан вийшли на марш у рамках відзначення 99 річниці героїчного бою під Крутами.

Стартувала смолоскипна хода 29 січня з Київського майдану.

Організували захід Цивільний корпус «Азов» Волині.

Довідково

Бій під Крутами — бій, що відбувся 29 січня 1918 року біля залізничної станції Крути поблизу селища Крути та села Пам'ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва, 18 км на схід від Ніжина.

Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном із київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків.

У бою під Крутами оборонці української державності призупинили наступ противника і здійснили організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости. Російське радянське військо втратило боєздатність на чотири дні. Поновити наступ на Київ війську Муравйова прийшлося не так залізничним шляхом, як на реквізованих селянських возах, запряжених кіньми, по розмоклій дорозі.

Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір, який врятував молоду українську державність.

Сучасників особливо вразило поховання 27 юнаків, які потрапили після бою в полон до більшовиків і були ними страчені. Десятиріччями історія бою або замовчувалася, або обростала міфами і вигадками, як у закордонній, так і у вітчизняній історіографії. 2006 року на місці бою встановили пам'ятник.

Загрузка...
Коментарі

Петлюра

22:53 30.01.2017

Ми уже бачили як ви вшанували. Вулиця на Дубенській супер...
Українці ви МУДАКИ!!!!

17 жовтня
Вчора
15.10.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин