Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Вишиванка від «Едельвіки»
Вишиванка від «Едельвіки»

Як луцька «Едельвіка» бореться з плагіатом вишивок 

11:14 30.01.2020
395

Голова правління ПРАТ «Едельвіка» Юрій Переходько розповів про те, як компанія створює нові візерунки вишивки та бореться із тими, хто їх без дозволу копіює.

Це сталося 29 січня під час заходу «Школа свідомого громадянина», який реалізовує Громадянський Рух «СВІДОМІ». Його засновником є Андрій Покровський. Про це пише Конкурент.

«Боротися з цим неможливо, ми для себе у цьому переконалися. Раніше патентували, а зараз прийняли рішення створювати більше нових розробок. На сьогодні у нас вже 220 артикулів і 2230 видів малюнків. Маємо великий архів. Що стосуються вишивки, то цим у нас займається чотири художника. Ми не копіюємо. У нас є співпраця із Волинським краєзнавчим музеєм і маємо право використовувати ту збірку вишивок, яку збирала мати Лесі Українки Олена Пчілка. Але й ці вишивки ми осучаснюємо. Але все відбувається з дозволу музею», – розповів Юрій Переходько.

Також додав, що «Едельвіка» подавала до Антимонопольного комітету на тих, хто копіює орнаменти вишивки.

«Відповіді отримали приблизно такі: «те, що ви робите, є надбанням українського народу і всі на це мають право». Ми запитували, що якщо 7 нот у музиці, то це ж теж надбання когось, також і щодо букв в алфавіті. До Антимонопольного було 5 подань. Ми боремося», – зауважив голова правління.Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
17 лютого
Вчора
15.02.2020
14.02.2020
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин